اشتباه شماره ۳: رها کردن نیمه کاره کارها

…آن که تمام کرد

اولش این اعتراف را بکنم واقعا اعتراف به اشتباه سخته و شجاعت می خواد، نه که خیلی من آدم شجاعی باشم که الان دارم این کارو انجام میدم ولی کلا اینکه اشتباه شخصیت را بیای تو وبلاگت پابلیش کنی جایی که تمام دنیا و آدمهاش می تونن ببینن و بخونن خب سخته.

یکی از اشتباهاتی که خیلی زیاد برام تکرار شد این بود که اساسا از همون اول عادت داشتم و دارم که کنتراتی کار کنم به عبارتی تدریجی کار کردن برام سخته، رهروی نیستم که پیوسته برم بیشتر گهی تند و گهی آهسته کار کردم.

مصادیق بخوام بگم خیلی زیاد هست:

۱-ادامه ندادن تحصیل برای phd
در حالیکه لیسانس با رتبه ۹ (دانشگاه شهید بهشتی) و ارشد با رتبه ۱۰ قبول شده (دانشگاه تهران) بودم و پایان نامه ام را با ۱۹٫۸۳ دفاع کرده بودم قبولی در آزمون دکترا برایم چندان سخت نبود اما بی خیالش شدم و پرت شدم وسط زندگی و متاهلی و بچه داری!

جشن فارغ التحصیلی دانشگاه تهران

آیا از تصمیمم خوشحالم: بلی ۱۰۰%
زیرا من برای مدرس دانشگاه شدن در یک رشته مهندسی ساخته نشدم من ساخته شدم برای علوم انسانی و رشد فردی

۲-فروش بیمه عمر و وبلاگ نویسی
نیمه دوم سال ۹۲ به عنوان نماینده فروش بیمه عمر فعالیت می کردم و فروش فوق العاده ای داشتم، همزمان یک وبلاگ هم داشتم که اون موقع با ۴ تا ۶ ماه نوشتن مستمر جزو پربازدیدترین وبلاگ های بلاگفا بود،بعد از مدتی هر دو را رها کردم،دوست من که باهم کار را شروع کرده بودیم الان یکی از مدیران ارشد فروش بیمه پاسارگاد است و حتی دانشجویانم که من این کار را بهشان پیشنهاد داده بودم هر کدام الان مدیر فروش یا نماینده جنرال هستند.نوش جونشان و خیلی هم خوشحالم که الان موفقند.

وبلاگ پربازدید تجربیات من که فقط ۶ ماه عمر فعال داشت و سپس به قبرستان وبلاگ های رها شده پیوست.

آیا از تصمیمم خوشحالم: so-so
حداقل نوشتن در فضای مجازی را باید ادامه می دادم آن موقع رتبه ۱ گوگل شدن در خیلی از کلمات آسان بود.

۳-کسب و کار نوپای من

در یک مقطعی از زندگیم که (سال ۹۴) از یه کاری خیلی خوب پول در می آوردم (حدودا ۱۰ برابر یه کارمند-حلال و قانونی) ولی بخاطر حس بدم به اون کار دیگه ادامه اش ندادم و رها کردم و بعد از من کسانی اومدن و اون کار را انجام دادن و می تونم بگم تقریبا یک تا دو ساله میلیاردر و بازنشسته زودهنگام شدند.

آیا از تصمیمم خوشحالم: هرگز.
ای کاش فقط یک تا دو سال دیگر ادامه داده بودم.


۴-استارتاپ اینجا ایونت

یک استارتاپ بسیار بسیار پیشرو و موفق که بنیانگذار اصلیش من بودم (البته دو هم بنیانگذار هم داشت: آقای محمود پیرهادی و آقای سید محمد سید صدر)
این استارتاپ واقعا رشد را هک کرد،گردش مالی و شهرت عالی فقط در طی ۳ماه اول تاسیسش اتفاق افتاد.۱۵ خرداد ۹۶ تا شهریور ۹۶
استارتاپ مان در سطح کشور بسیار مشهور و معتبر شد و از برگزاری ایونت ۲۵ هزار تومانی به برگزاری تورهای خارجی رسیدیم ولی عمر حضور من در آنجا فقط ۵ ماه بود و بعد از ۵ ماه به دلایلی خارج شدم،استارتاپ هم fail شد و خاطراتش ماند.

آیا از تصمیمم خوشحالم: بله هرچند شاید بهتر بود تا ۶ ماه دیگر نیز آن را پیش می بردم.

۵-وبسایت مهارت زندگی
سال ۹۶ بعد از خروج من از اینجا ایونت،کار روی مهارت زندگی را با یک طراح سایت شروع کردم،سایت را بالا آوردیم و من همزمان روی یک محصول نیز کار می کردم،سایت رشد خیلی خوبی را تجربه کرد،طی ۶ ماه به فروش (البته فروش ناپایدار) خیلی خوبی رسید، رتبه الکسا سایت نیز تا حدود ۶۰۰۰ رسید اما چون خودم طراحی سایت بلد نبودم،سایت به دلم نمی نشست،اختلافاتی با طراح به وجود آمد و سایت را نیمه کاره رها کردم.

آیا از تصمیمم خوشحالم: بله

۶-همکاری با دو فرد قدرتمند (از انتهای زمستان ۹۶) تا شهریور ۹۷

هر دوش کمتر از ۸-۷ ماه طول کشید.چرایی اش بماند.سود مالی برایم داشت ولی اعتبار و رزومه اصلا.

آیا از تصمیمم خوشحالم: بله

۷-مشاوره به سازمانها و شرکت ها در زمینه تحصیلی خودم
تاکنون در بیش از ۴۰ شرکت به عنوان مشاور hse فعالیت کرده ام و از تمام آنها (به جز ۳تا که در حال حاضر مشاورشان هستم) بعد از مدتی با اختیار و میل خودم خارج شده ام.کار در رشته تحصیلی ام را دوست ندارم و  اینکه در این سه شرکت هنوز مشاور هستم (البته خیلی کم،جمعا ۶ روز در ماه) علت دیگری دارد.
آیا از تصمیمم خوشحالم: بله 

۸-ورزش شنا و فول کنتاکت
فول کنتاکت را در دوران نوجوانی می رفتم نمی دانم چه شد بعد از یکسال فعالیت به یکباره رها شد.
شنا نیز جزو مهارت های عالی من است حتی در مسابقات دانشجویی دانشگاه تهران نیز شرکت کردم ولی آن نیز رها شد و به جایی نرسید.


نتیجه گیری:
گاهی عدم استمرار ما بخاطر اهمال کاری و تنبلی است
گاهی به خاطر حس بد ناشی از یک چیزی
گاهی به خاطر عدم علاقه به ماهیت آن کار

برای من بیشترین دلیل عدم استمرارم، این بود که پشن و اشتیاق خودم را دنبال نمی کردم و خوشحالم که اکنون در کاری هستم که می توانم بگویم آخرین کار من است و نیمه کاره رها کردن آن محال است:  آموزش

اشتیاق به کار

اشتیاق به کار

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.