تمرین شمارۀ ۲: دستیابی به نتیجه با کشف استعاره

مستر استاد - دستیابی به نتیجه با کشف استعاره در کوچینگ

فصل اول: ایجاد اعتماد به نفس

تمرین شمارۀ ۲: دستیابی به نتیجه با کشف استعاره

Achieving an outcome by exploring metaphors

آنجلا دانبر (Angela Dunber)

هدف تمرین

اغلب فرآیندهای رهبری با تعیین نتیجه ای واضح و روشن آغاز می شوند. این تمرین کمی متفاوت است زیرا ما مراجع را تشویق می کنیم نتیجه را با استفاده از زبان استعاره برای دستیابی به یک هدف عمیق تر و اساسی تر تنظیم کند. این کار به مراجع انگیزۀ عمل کردن می دهد. این تمرین به آنچه که «زبان پاک» یا همان کلام شفاف نامیده می شود، اختصاص دارد.

توصیف تمرین

شما می توانید با پرسیدن یک سوال شفاف (a Clean Language question)، مراجع را به تعیین یک نتیجه تشویق کنید. آن سوال این است: “دوست داری چه اتفاقی بیفتد؟” شما می توانید این سوال را در ابتدای جلسه یا هر زمان در طول جلسه که مراجع یک مشکل واقعی یا تصور شده را با زبان استعاره توصیف می کند، مطرح کنید. برای کمک به مراجع، خود را در تفکر استعاره ای او قرار دهید و توصیف او از مشکل را پیش از اینکه ا سوال را بپرسید، برای خودش بازگو کنید. برای مثال، “و وقتی سر خود را به دیوار آجری می کوبی، دوست داری چه اتفاقی رخ دهد؟”

مستر استاد - دستیابی به نتیجه با کشف استعاره در کوچینگ

روند اجرای تمرین

اگر این سوال را در ابتدای جلسه بپرسید و یک جواب منطقی و نه استعاره ای مانند: “من می خواستم آن ترفیع را بگیرم”، دریافت کنید، می توانید نتیجه را با پرسیدن دو سوالی که در استراتژی «آگاه بودن و توجه کردن به استعاره ها» (تمرین شمارۀ ۷۸) آمده، کشف کنید. به هر توصیف استعاره ای که مراجع ممکن است برای توصیف نتیجه استفاده کند، توجه کنید.

فقط به این دلیل که شما برای دریافت نتیجه از مراجع سوال می پرسید، به این معنی نیست که آن را بدست آورید. گاهی شما یک جملۀ مشابه با آن مشکل دریافت خواهید کرد: “به نظر نمی رسه که من در حال پیشرفت باشم.”

همانطور که گفته شد، خلاصۀ مشکل مراجع را بازگو کنید (و همچنین توصیف استعاره ای او از آن مشکل، در صورت بیان آن)، و این سوال را بپرسید: “دوست داری چه اتفاقی بیفتد؟”  گاهی مراجع بجای یک نتیجۀ واقعی، پاسخ آن سوال را با بیان یک «راه حل» می دهد. بنابراین، بجای یک نتیجۀ نهایی، مراجع یک راه حل پیشنهادی ارائه می دهد که فکر می کند او را به جلو حرکت می دهد. برای مثال، “می خواهم دیوار را بشکنم و مسیری پیدا کنم”. یا اینکه می خواهد مشکل را کم یا برطرف کند، هرچه باشد. برای مقال، نتیجۀ متن “من دوست دارم سیگار را ترک کنم” می تواند یک راه حل پیشنهادی باشد تا یک نتیجۀ واقعی.

از مراجع بپرسید پس از آن چه اتفاقی می افتد اگر به راهکار پیشنهادی اش دست یابد. احتمالاً این سوال به شما یک نتیجۀ واقعی (و پر انگیزه تر) می دهد. در اینجا مثالی از سوال شفاف (a Clean Language question) آورده شده است (یکبار دیگر سوال را با تکرار توصیف مراجع آغاز کنید):

مربی: و وقتی که دیوار را می کشکن و مسیری پیدا می کنی، چه اتفاقی می افتد؟

مراجع: آن وقت من بالاخره می توانم به جایی برسم که می توانم خود واقعی ام و شاد باشم.

به نظر این یک نتیجه است. بنابراین، شما می توانید برای کشف آن، یکبار دیگر دو سوال شفاف بالا را از مراجع بپرسید.

مستر استاد - دستیابی به نتیجه با کشف استعاره در کوچینگ

هر زمان که مراجع مشکلی را برای شما مطرح می کند، توصیف او از آن مشکل را تکرار کنید و بپرسید: “دوست داری چه اتفاقی بیفتد؟” هر زمان که مراجع یک راه حل ارائه داد، توصیف او از آن راه حل را تکرار کنید و بپرسید: “بعد از آن چه اتفاقی می افتد؟”

این تمرین اغلب به اندازۀ کافی برای مراجعین مورد استفاده قرار می گیرد تا درک واقعی از نتیجه حاصل شود؛ مشکلاتی که تاکنون آنها را از دستیابی به نتیجه متوقف کرده بودند و راهکارهایی که برای دستیابی به آنها وجود دارند.

این تمرین و سوالها می توانند بدون تمرکز ویژه بر استعاره انجام شوند؛ با این وجود، اگر شما بر سوالات و توجه خود به این شیوه متمرکز شوید، این روش قدرت بسیار زیادی دارد. با این کار، شما می توانید از توانایی سانسور کردن جواب ها توسط مراجع جلوگیری کنید زیرا استعاره معانی متفاوتی نسبت به عبارات ساده دارد.

همانند بسیاری از استراتژی های مربیگری، این استراتژی روی تمرکز مراجع بر جایی است که می خواهد باشد، فارغ از آنچه که او را متوقف کرده است. این نگرش مثبت و متفاوت، معمولاً برای مراجع انگیزه دهنده و نیرو بخش است.

 

نکته: با توجه به مشکل یا مسئله ای که مراجع با آن درگیر است، ممکن است دادن یک نتیجۀ واضح برای او دشوار باشد. برخی از مراجعین چنان مسحور مشکل می شوند که صحبت کردن دربارۀ هر موضوع دیگری برای آنها سخت است. برخی از آنها در عجز و ناتوانی گیر می افتند. در این موقعیت، پرسیدن اینکه چه چیز دیگری می خواهند، درگیری ای ایجاد می کند که به خودی خود منجر به ایجاد یک مشکل می شود. در این شرایط، مراجعین به طور خودکار با این تمرین کنار نمی آیند، اما به شما کمک می شود که گیر افتادن آنها را شناسایی و درک کنید.

 

بقیۀ تمرینات این کتاب را در صفحۀ آموزه های کوچینگ دنبال کنید.

ادامه دارد…

 

منبع: کتاب ۱۰۱ استراتژی و تکنیک کوچینگ

۱۰۱Coaching Strategies and Techniques

نویسنده: گلدینا مک ماهون و آن آرچر

Gladeana McMahon, Anne Archer

استفاده از مباحث این مقاله تنها با ذکر منبع (mrostad.com) مجاز می باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.