تمرین شمارۀ ۳: مثبت عمل کردن در موقعیت های دشوار

مستر استاد - مثبت عمل کردن در موقعیت های دشوار در کوچینگ

فصل اول: ایجاد اعتماد به نفس

تمرین شمارۀ ۳: مثبت عمل کردن در موقعیت های دشوار

Acting positively in difficult situations

پنی سویینبرن (Penny Swinburne)

هدف تمرین

بسیاری از انسان‌های به ظاهر توانا و با اعتمادبه‌نفس، در برخی موقعیت‌های خاص فاقد اعتماد به نفس هستند. برای مثال، افراد موفقی که در جلسات صحبت نمی‌کنند به‌این‌علت که دیگران از آن‌ها بزرگ‌تر، عاقل‌تر و حتی چون مرد هستند (که این مورد اغلب توسط خانم‌های جوان مطرح می‌شود) و از اینکه احمق به نظر برسند، می‌ترسند؛ و متخصصانی که تحصیلات آن­ها فقط زمانی منجر به اعتماد به نفس می­شود که “پاسخ سؤالی را با اطمینان می‌دانند”. این تمرین به مراجع کمک می‌کند تا سیکل منفی عدم اعتمادبه‌نفس ایجاد شده را که منجر به بروز رفتاری بیهوده می‌شود، بشکند و آن را با رفتار مثبت جایگزین نماید.

مستر استاد - مثبت عمل کردن در موقعیت های دشوار در کوچینگ

توصیف تمرین

این تمرین به مراجع کمک می‌کند تا افکار منفی خود را که برحسب عادت درگیر آن‌ها می‌شود شناسایی کند و متوجه شود که چگونه آن افکار منفی با رفتارهای بی­نتیجه او مرتبط می­شوند. سپس، این تمرین شیوه‌های شکستن آن سیکل منفی را با تغییر افکار منفی با جایگزینی افکار مثبت به او نشان می‌دهد. همین امر فرد را قادر می‌سازد تا احساسات منفی‌اش را که براثر همان افکار منفی ایجادشده‌اند، مدیریت کند. این تمرین ریشه در کوچینگ شناختی-رفتاری دارد و نسخۀ سادۀ وام گرفته‌شده از آموزش‌های جرئت ورزی است.

روند اجرای تمرین

همانند تصویر زیر، با توجه به موقعیتی که مربوط به مراجع است، سلسله‌مراتب موقعیت، افکار، احساسات و رفتارهای او را ترسیم نمایید. ما در اینجا از مثال شرکت کردن در یک جلسه استفاده می‌کنیم.

سپس روی هر یک از این سلسله‌مراتب کار کنید و در هر سطح از مراجع سؤالات مرتبط بپرسید و پاسخ او را سمت راست نمودار بنویسید. به مثال زیر توجه کنید:

مربی: چه نوع افکاری در طی این جلسات به ذهنت خطور می‌کند؟

مراجع: خب، اینکه همۀ آن­ها بیشتر از من می‌دانند؛ اگر من چیزی بگویم، احمق به نظر می‌رسم.

مربی: چه احساسی داری؟

مراجع: احساس عدم اعتمادبه‌نفس و اضطراب دارم.

مربی: در آخر چگونه عمل می­کنی؟

مراجع: چیزی نمی‌گویم و سکوت می‌کنم.

مستر استاد - مثبت عمل کردن در موقعیت های دشوار در کوچینگ

با اجرای این تمرین، مراجع به سیکل منفی و خود تخریب­گرایانه­ای که با آن درگیر است پی می­برد. این موضوع می‌تواند با ترسیم پیکان‌هایی از بین پاسخ‌های نوشته‌شده از سمت افکار به سمت احساسات، سپس به سمت اعمال و مجدداً از سمت اعمال به سمت افکار نمایش داده شود.

در انتها روی دو راهکار برای شکستن این سیکل کار کنید:

  • شکستن افکار منفی

ممکن است از مراجع بپرسید: “اگر بتوانی صدای افکار منفی‌ات را از ذهنت بیرون آوری، چه افکار مثبتی را می­توانی با خود زمزمه کنی که واقع‌بینانه باشند؟” ممکن است مراجع اینگونه پاسخ دهد که: “دیدگاه متفاوتی ایجاد می‌کنم”، “اگر چیزی برای مشارکت نداشتم، از من دعوت نمی‌شد”. با پرسیدن سؤالات مشابه در سطوح مربوط به احساسات و اعمال، پاسخ مراجع را در سمت چپ نمودار بنویسید تا سیکل مثبت و تقویت شونده را که به سادگی با علامت پیکان‌ها کامل می‌شود، نشان دهید.

  • شکستن احساسات منفی

مراجع را ترغیب کنید تا با تمرین، رفتار غیرکلامی‌اش را آگاهانه و به‌گونه‌ای تنظیم کند که اعتماد به نفس پیدا کند – برای تقویت این کار، عضلات او باید آگاهانه در حالت آرامش باشند و عمیق نفس بکشد. در مدت کوتاهی، احساسات از رفتار غیرکلامی او تبعیت خواهند کرد.

می‌توانید مراجع را به اجرای این تمرین در زنجیره­ای از موقعیت‌های دشوار تشویق کنید. برای مثال، شروع این تمرین با مشارکت در جلسه­ای کم‌اهمیت‌تر و سپس حرکت به سمت موقعیت‌های دشوارتر. می‌توانید به مراجع پیشنهاد دهید که از فرد قابل‌اعتمادی بخواهد زمانی که رفتار جدیدی را امتحان می‌کند، به او بازخورد دهد.

 مستر استاد - مثبت عمل کردن در موقعیت های دشوار در کوچینگ

نکته: بعضی افراد به قدرت افکار مثبت شک دارند. گفتن این که افکار مثبت باید باورپذیر باشند نه اینکه جنبۀ رؤیایی داشته باشند، می­تواند به آن­ها کمک کند. گاهی اوقات، افکار منفی ریشه در کودکی یا موقعیت‌های دیگر دارند. آمادۀ تشخیص این موضوع باشید، اما نیازی نیست به آن زمان‌ برگردید.

 

بقیۀ تمرینات این کتاب را در صفحۀ آموزه های کوچینگ دنبال کنید.

ادامه دارد…

 

منبع: کتاب ۱۰۱ استراتژی و تکنیک کوچینگ

۱۰۱Coaching Strategies and Techniques

نویسنده: گلدینا مک ماهون و آن آرچر

Gladeana McMahon, Anne Archer

استفاده از مباحث این مقاله تنها با ذکر منبع (mrostad.com) مجاز می باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.