تمرین شماره ۵: جشن و پاداش

مستر استاد - جشن و پاداش در کوچینگ

فصل اول: ایجاد اعتماد به نفس

تمرین شمارۀ ۵: جشن و پاداش

Celebration and reward

مگز مک گیور (Mags McGeever)

هدف تمرین

این تمرین به منظور جشن گرفتن و پاداش دادن برای دستیابی به یک هدف یا برداشتن گامی در مسیر رسیدن به آن هدف است و نقش مهمی را در فرآیند کوچینگ بازی می‌کند. ممکن است مراجع عادت به جشن گرفتن برای دستاوردهای خود نداشته باشد یا از احساس افتخار به خود برخوردار نباشد و به همین خاطر این تمرین را کاملاً دشوار بداند.

در دنیای پرهیاهوی امروز، برای برخی افراد دستیابی به اهداف و حرکت مستقیم و بدون توقف به سمت هدف برای گرفتن بازخورد و توجه به این که در آن مسیر چه کرده اندبسیار آسان است، برای آن­ها حتی ستایش خود اهمیتی ندارد.

توصیف تمرین

برای داشتن یک تجربۀ کوچینگ خوب، نباید تمرکز تنها بر دستیابی هدف باشد بلکه باید اطمینان حاصل کرد که خود مسیر یک لذت است. خوشبختانه، مراجع به همراه مربی می­تواند به ایده‌هایی دست یابد تا مسیر رسیدن به هدف را به فرآیندی لذت‌بخش تبدیل کند. اما برای افزایش این لذت، گرفتن جشن‌هایی با اندازه‌ها و مراحل مختلف در طی این مسیر بسیار اهمیت دارد.

پاداش‌ها نیز در اینجا مناسب هستند و می‌توانند در ارتباط با آن جشن و به‌منظور تقویت بیشتر آن فرآیند باشند. وعدۀ یک پاداش خاص به مراجع، نه‌تنها شیوۀ مناسبی برای انگیزه دادن به مراجع در جهت رسیدن به اهدافش است بلکه می‌تواند مدرکی برای موفقیت او در دستیابی به آن هدف باشد.

مستر استاد - جشن و پاداش در کوچینگ

روند اجرای تمرین

۱- به مراجع در انتخاب یک هدف هوشمندانه (یعنی، خاص، قابل‌اندازه‌گیری، قابل‌دستیابی، واقعی و قابل حصول در زمانی خاص) کمک کنید.

۲- سپس مراجع را در ادامۀ مسیر برای یافتن اقداماتی که باید در جهت رسیدن به آن هدف انجام دهد، همراهی کنید.

۳- از طریق پرسش و پاسخ و گوش دادن فعال، میزان اشتیاق مراجع به انجام دادن آن فعالیت­ها را تعیین نمایید. برای فعالیت‌هایی که اشتیاق زیادی به انجام دادن شان وجود ندارد (و هنوز برای دستیابی به هدفی که واقعاً می­خواهد به آن برسد ضروری هستند)، ممکن است پاداش‌های بزرگ‌تر و بیشتری نیاز باشند تا به مراجع انگیزۀ بیشتری بدهند.

۴- این که آیا آن پاداش برای مراجع جذاب هست یا خیر را با خود مراجع چک کنید (شاید برای او به سرانجام رسیدن آن فعالیت به‌اندازۀ کافی پاداش محسوب می­شود).

۵- از مراجع بپرسید زمانی که به هدف خود می­رسد، برای جشن گرفتن چه‌کاری انجام می‌دهد؟ با چه افرادی جشن می‌گیرد – تنهایی، با دوستان یا خانواده، با شما به‌عنوان مربی؟ به یاد داشته باشید که رابطۀ کوچینگ ممکن است تنها جایی باشد که مراجع احساس کند بدون اینکه مورد قضاوت دیگران قرار بگیرد می‌تواند موفقیت‌های خود را بیان کند.

۶- از سؤالات خلاقانه استفاده کنید تا به پاداش­های شگفت­ آوری دست یابید که برای مراجع واقعاً معنادار باشند. پاداش­ ها می­ توانند برای هر فرد کاملاً شخصی باشند – آنچه برای یک فرد نفر پیش‌پاافتاده است، ممکن است برای فرد دیگر بسیار تجملاتی باشد. پس ممکن است نیاز باشد مراجع را به زمانی برگردانیم که فراغ بال بیشتری داشته و زمان بیشتری برای رسیدگی به خود داشته است یا از او بخواهیم یک روز عالی‌ش را تجسم کند و سپس از برخی مواردی که آن­ها را توصیف می­ کند برای تعیین پاداش استفاده کنید. خلاق باشید!

۷- اطمینان حاصل کنید که آن پاداش برای کار خاصی است که مراجع در پیش رو دارد.

مستر استاد - جشن و پاداش در کوچینگ

در جلسه بعد

۱- از مراجع بپرسید چگونه آن فعالیت­های مطرح شده را انجام داده است.

۲- برای کارهایی که اخیراً موفق به انجام دادن آن‌ها شده است، به او تبریک بگویید. از او دربارۀ احساسش زمانی که به آن موفقیت دست‌یافته است بپرسید و اینکه اکنون‌که دربارۀ آن به شما می­گوید، چه احساسی دارد.  اگر او نسبت به احساسات مثبت ایجادشده آگاهی بیشتری پیدا کند، تمایل بیشتری به کامل کردن آن کارها در آینده خواهد داشت زیرا تجربۀ مثبت بیشتری در ذهن دارد.

۳- اگر هیچ فعالیتی انجام نشده باشد، علاوه بر سایر روش‌های کوچینگ (مانند ارزیابی موانع و اینکه آیا آن فعالیت­ها یا اهداف مناسب بوده‌اند یا خیر)، پاداشی را که برای رسیدن به یک نقطۀ خاص در نظر گرفته بودید، به او یادآوری کنید. با کار کردن بر روی کانال‌های ترجیحی مراجع (بسته به اینکه او دیداری، شنیداری یا حسی باشد)، از او بپرسید در آن پاداش به دنبال چیست، وقتی آن را به­دست آورد چه احساسی خواهد داشت، چه چیزی خواهد دید، چه چیزی خواهد شنید، چه طعمی را حس خواهد کرد و غیره.

 

نکته: ممکن است برخی مراجعین واقعاً با این روش قدردانی و پاداش دادن به خود، احساس راحتی نداشته باشند. سعی کنید متوجه شوید که آیا این همان رفتاری است که آن­ها به آن عادت ندارند اما تمایل دارند ان را بیاموزند. اگر چنین نیست، از تعدادی سؤالات پرنفوذ و تمرینات تا زمانی استفاده کنید که به آن­ها در ایجاد عزت نفس کمک کرده باشید و بتوانند با خوب رفتار کردن با خودشان بیشتر راحت باشند. سپس شما می‌توانید از مفهوم جشن و پاداش برای تأثیرگذاری بیشتر بهره ببرید.

 

بقیۀ تمرینات این کتاب را در صفحۀ آموزه های کوچینگ دنبال کنید.

ادامه دارد…

 

منبع: کتاب ۱۰۱ استراتژی و تکنیک کوچینگ

۱۰۱Coaching Strategies and Techniques

نویسنده: گلدینا مک ماهون و آن آرچر

Gladeana McMahon, Anne Archer

استفاده از مباحث این مقاله تنها با ذکر منبع (mrostad.com) مجاز می باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.