تمرین شماره ۵: جشن و پاداش

مستر استاد - جشن و پاداش در کوچینگ

فصل اول: ایجاد اعتماد به نفس

تمرین شمارۀ ۵: جشن و پاداش

Celebration and reward

مگز مک گیور (Mags McGeever)

هدف تمرین

این تمرین به منظور جشن گرفتن و پاداش دادن برای رسیدن به یک هدف یا برداشتن یک گام در مسیر رسیدن به آن هدف می باشد و نقش مهمی در فرآیند مدیریت مربیگری بازی می کند. ممکن است مراجع عادت نداشته باشد برای دستاوردهای خود جشن بگیرد یا به خودش افتخار کند و حتی ممکن است انجام دادن این کار را کاملاً دشوار بداند.

در دنیای پر هیاهوی امروز، برای برخی افراد بسیار آسان است که بدون مکث برای تأمل یا حتی توجه به آنچه که انجام داده اند، به دستیابی به هدف عادت کنند و مستقیماً به سمت موضوع بعد در لیست اهداف خود حرکت کنند بدون اینکه خود را ستایش کنند.

توصیف تمرین

برای داشتن یک تجربۀ مربیگری خوب، تمرکز نباید تنها بر دستیابی به هدف باشد بلکه باید از لذت بردن از مسیر نیز اطمینان حاصل کرد. خوشبختانه، مراجع به کمک مربی خود ایده هایی برای ایجاد مسیر رسیدن به هدف و فرآیند لذت بخش رسیدن به آن ارائه می دهد. برای افزایش این لذت، گرفتن جشن هایی با اندازه های مختلف در مراحل مختلف آن مسیر بسیار مهم است.

پاداش ها نیز در اینجا مناسب هستند و می توانند در رابطه با آن جشن به منظور تقویت بیشتر آن فرآیند باشند. وعدۀ یک عمل خاص به مراجع، نه تنها به او در رسیدن به اهدافشان انگیزه می دهد بلکه می تواند مدرکی برای موفقیت او در دستیابی به آن هدف باشد.

مستر استاد - جشن و پاداش در کوچینگ

روند اجرای تمرین

  • به مراجع در انتخاب یک هدف هوشمندانه (یعنی، خاص، قابل اندازه گیری، قابل دستیابی، واقعی و قابل حصول در زمانی خاص) کمک کنید.
  • سپس مراجع را در ادامۀ مسیر برای یافتن اقداماتی که باید در جهت رسیدن به آن هدف انجام دهد، همراهی کنید.
  • از طریق پرسش و پاسخ های مؤثر ، میزان اشتیاق مراجع به انجام دادن آن کارها را تعیین نمایید. برای فعالیت هایی که زیاد هیجان انگیز نیستند اما برای رسیدن او به هدفی که می خواهد ضروری هستند، پاداش های بزرگتر و بیشتری در نظر بگیرید تا به مراجع انگیزۀ بیشتری بدهند.
  • با مراجع چک کنید که آیا برای انجام دادن آن کار نیاز به پاداش هست یا خیر (شاید انجام دادن آن کار خودش به اندازۀ کافی پاداش محسوب شود).
  • از مراجع بپرسید برای جشن گرفتن به مناسبت رسیدن به آن هدف، چه کاری انجام می دهد و با چه افرادی جشن می گیرد – تنهایی، با دوستان یا خانواده، با شما به عنوان مربی؟ به یاد داشته باشید که ممکن است رابطۀ مربیگری تنها جایی باشد که مشتری احساس کند بدون قضاوت دیگران می تواند موفقیت های خود را در این راه ابراز دارد.
  • از سوالات خلاقانه استفاده کنید تا پاداشی که برای مراجع جذاب است، تعیین شود. این موضوع همیشه برای هر فرد کاملاً شخصی می باشد – آنچه که برای یک نفر پیش پا افتاده است، ممکن است برای فرد دیگر بسیار تجملاتی باشد. پس ممکن است نیاز باشد مراجع به زمانی برگردد که بی خیال تر بوده و زمان آزاد بیشتری داشته یا او را به تجسم یک روز عالی اش هدایت کنید و سپس از برخی از عناصر توصیفی او استفاده نمایید. خلاق باش!
  • اطمینان حاصل کنید که آن پاداش برای آن کار خاصی است که مراجع در پیش رو دارد.

مستر استاد - جشن و پاداش در کوچینگ

در قرار ملاقات بعد

  • از او دربارۀ اقدامات پیشنهادی خودش سوال کنید.
  • برای کارهایی که موفق به انجام دادن آنها شده است، به او تبریک بگویید. از او دربارۀ احساسش زمانی که به آن موفقیت دست یافته و اکنون که آن را برای شما بازگو می کند، اگر او نسبت به احساسات مثبت ایجاد شده آگاهی بیشتری پیدا کند، تمایل بیشتری به کامل کردن آن کارها در آینده دارد زیرا تجربۀ خوشایندی در ذهنش شکل گرفته است.
  • چنانچه هیچ کدام از آن اقدامات انجام نشده اند، علاوه بر سایر روش های مربیگری (مانند ارزیابی موانع و اینکه آیا آن اقدام یا آن هدف مناسب بوده اند یا خیر)، پاداشی را که برای رسیدن به یک نقطۀ خاص در نظر گرفته بودید، به او یاد آوری کنید. با توجه به کانالهای ترجیحی مراجع (بسته به اینکه دیداری، شنیداری یا حسی باشد)، از او بپرسید در یک پاداش به دنبال چی است، وقتی آن را بدست بیاورد چه احساسی خواهد داشت، چه چیزی خواهد دید، چه چیزی خواهد شنید، چه طعمی حس می کند و غیره.

 

نکته: ممکن است برخی مراجعین با این روش قدردانی و پاداش دهی به خود، احساس راحتی نداشته باشند. سعی کنید دریابید که به آن رفتار عادت نداشته باشند اما تمایل به یادگیری آن را داشته باشند. اگر اینگونه نبود، ممکن است استفاده از سوالات و تمرینات تأثیرگذار برای کمک به ایجاد عزت نفس در آنها تا زمانی که واقعاً نسبت به عالی رفتار کردن با خودشان راحت تر باشند، ایدۀ خوبی باشد. سپس شما می توانید از مفهوم جشن و پاداش برای تأثیرگذاری بیشتر، بهره ببرید.

 

بقیۀ تمرینات این کتاب را در صفحۀ آموزه های کوچینگ دنبال کنید.

ادامه دارد…

 

منبع: کتاب ۱۰۱ استراتژی و تکنیک کوچینگ

۱۰۱Coaching Strategies and Techniques

نویسنده: گلدینا مک ماهون و آن آرچر

Gladeana McMahon, Anne Archer

استفاده از مباحث این مقاله تنها با ذکر منبع (mrostad.com) مجاز می باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.