تمرین شمارۀ ۱۴: انتقال به سطح جدیدی از مسئولیت

مستر استاد - ارتقاء شغلی و مدیریت در کوچینگ

فصل اول: ایجاد اعتماد به نفس

تمرین شمارۀ ۱۴: انتقال به سطح جدیدی از مسئولیت

Transition to a new level of responsibility

هلن وارنر (Helen Warner)

هدف تمرین

هنگام حرکت به سطح بالاتر در یک سازمان یا یک نقش جدید، منطقی است که از قبل برنامه ریزی داشته باشید تا بیشترین تأثیر مثبت را در هنگام شروع آن کار داشته باشید. این تمرین، چنین فرایندی را برای شما آسان می کند.

توصیف تمرین

به تازگی متوجه شده اید که ارتقا پیدا کرده اید. در این مرحله، چالش های پیش روی شما برایتان واضح و شفاف نیستد و نمی دانید چگونه با آنها روبرو خواهید شد. اما این را می دانید که می خواهید بهترین عملکرد را در ۳ ماه ابتدای کار خود داشته باشید. در اینجا نقشۀ راهی برای کنترل سریعتر و مؤثرتر در طی دورۀ بحرانی انتقال به سطحی جدید ارائه می شود؛ استراتژی هایی مبتنی بر سه سال تحقیق تحولات رهبری در همۀ سطوح.

مستر استاد - ارتقاء شغلی و مدیریت در کوچینگ

روند اجرای تمرین

دنبال کردن ۱۰ استراتژی زیر باعث افزایش سریع یادگیری و توانایی افزودن ارزش به شما می شود. این راهکارها برنامه ای مناسب برای موقعیت شما فرهم می آورند.

۱- خودتان را ارتقا دهید از شغل قبل به شغل جدید یک استراحت ذهنی به خودتان بدهید. تصور نکنید که آنچه از قبل باعث موفقیت شما شد، اکنون و در موقعیت جدید نیز باعث موفقیت شما خواهد شد.

۲- یادگیری را تسریع کنید دربارۀ محصولات، بازارها، تکنولوژی ها، سیستم ها، فرهنگ ها (حرفه ای، سازمانی و جغرافیایی) و سیاست های جدید بیاموزید. در دستیابی به این هدف منظم و متمرکز باشید.

۳- استراتژی را با موقعیت تطبیق دهید از موقعیت جدید خود شناخت روشنی داشته باشید زیرا .برای توسعۀ برنامۀ عملیاتی شما ضروری است.

۴- از پیروزی های اولیه به منظور ایجاد اعتبار و میزان حرکت خود اطمینان حاصل کنید در چند هفتۀ اول، نیاز دارید فرصت هایی را که می توانید با آنها اعتبار شخصی تان را بسازید، شناسایی کنید. در ۹۰ روز اول، نیاز دارید راه های ایجاد ارزش و بهبود نتایج کسب و کار را شناسایی کنید.

۵- پیرامون موفقیت خود گفتگو کنید –    شما باید با رئیس جدید خود رابطۀ کاری سازنده مفیدی ایجاد کنید و انتظارات او را مدیریت کنید. بدست آوردن حمایت او در ۹۰ روز اول بسیار ضروری است.

۶- تیم خود را ایجاد کنید اعضای تیم خود را ارزیابی کنید؛ آیا نیاز هست که تیم را برای پاسخ بهتر به تقاضاها، بازسازی کنید؟ تماس های پرسنلی سریع و جدی برقرار کنید زیرا ظرفیت شما برای انتخاب افراد مناسب برای موقعیت های مناسب، از مهمترین محرکهای موفقیت در انتقال شماست.

۷- اتحاد ایجاد کنید زیرا موفقیت به توانایی شما در ایجاد تأثیر خارج از مسیر مستقیم مسئولیت شما نیز بستگی دارد.

۸- ذینفعان اصلی خود را شناسایی کنید این کار به شما در دستیابی بیشتر به دوستان و متحدان کمک می کند. می توانید دیگران را برای افزایش پایگاه منابع و احتمال دستیابی به اهداف تجاری خود، جذب کنید.

۹- تعادل را از نظر حرفه ای و شخصی حفظ کنید ارتقاء شما امر بسیار مهمی است. بنابراین، برای دوری از انزوا، به شبکه ای از مشاوران مناسب نیاز دارید.

۱۰- سرعت عمل همه را افزایش دهید به دیگران در ارتقا گرفتن کمک کنید. هرچقدر گزارش های مستقیم و جدید مربوط به کارتان را سریع تر دریافت کنید، بیشتر به عملکرد خود کمک کرده اید.

 

بقیۀ تمرینات این کتاب را در صفحۀ آموزه های کوچینگ دنبال کنید.

ادامه دارد…

 

منبع: کتاب ۱۰۱ استراتژی و تکنیک کوچینگ

۱۰۱Coaching Strategies and Techniques

نویسنده: گلدینا مک ماهون و آن آرچر

Gladeana McMahon, Anne Archer

استفاده از مباحث این مقاله تنها با ذکر منبع (mrostad.com) مجاز می باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.