تمرین شمارۀ ۲۰: مدیریت خود در طی جلسه مربیگری

مستر استاد - تکنیک های مدیریت خود در کوچینگ

فصل دوم: پیشرفت به عنوان یک مربی

تمرین شمارۀ ۲۰: مدیریت خود در طی جلسه مربیگری

Managing yourself during the coaching session

داریل استیونز (Darryl Stevens)

هدف تمرین

حضور روانشناختی داشتن در کل جلسۀ مربیگری، یک مهارت پیشرفته است و به تمرکز آرام نیاز دارد. برخی مربیان برای این موضوع به داشتن یک فضای مربیگری یاد می کنند تا از طریق آن بتوانند بر مراجع، خود و انرژی بین هر دو نفر، تمرکز یکپارچه داشته باشند. توانایی مدیریت خود در لحظه، به بهینه سازی نتیجۀ مربیگری کمک می کند.

توصیف تمرین

به عنوان یک مربی حرفه ای، تجارب گسترده ای را به جلسۀ مربیگری می آورید. در حالی که بر مراجع متمرکز هستید، به خودتان نیز توجه کنید و به آنچه که در حین پیشرفت گفتگو برای شما رخ می دهد نیز دست یابید. آنچه در فضای مربیگری اتفاق می افتد، اغلب بازتاب موقعیت مشابهی است که بیرون از آن جلسه رخ می دهد. این فرآیند موازی می تواند مشاهدۀ قدرتمندی برای به اشتراک گذاشتن باشد که برای آن، شما نیاز به شناخت تجارب خود دارید.

مستر استاد - تکنیک های مدیریت خود در کوچینگ

روند اجرای تمرین

فریتز پرلز، بنیانگذار «گشتالت درمانی» می گوید اگر پذیرای شناخت فردی باشید، با مشاهده به آن دست خواهید یافت. پیش از برقرای ارتباط با مراجع به حالت «حضور» دسترسی پیدا کنید. برای دسترسی به زمان هایی که کاملاً احساس هوشیاری و در جریان امور بودن دارم، از یک تکنیک ان ال پی استفاد می کنم. یکی از همکاران من تصور می کرد که مراجع را در دستانش نگه داشته است و از یک رویکرد روانشناختی استفاده می کند. مربیان ترجیح می دهند این آمادگی را از طریق یافتن مرکزی در درون خود بدست آورند.

در طی جلسه، از بدن خود به عنوان یک تنظیم کننده استفاده کنید و هر نوع تنش، چگونگی تنفس و حرکتی را با آن شناسایی کنید. افکار خود را نیز بررسی کنید و از خودتان بپرسید آن جلسه را چطور دیدید: آیا با سرعت پیش می رود، آیا بی حوصله هستید، آیا دنبال کردن بحث برای شما سخت است، آیا ذهن شما سریع تر از بحث پیش می رود؟ زمانی که به این اطلاعات دست می یابید، از خودتان بپرسید: “این اطلاعات به من چه می گویند و من من چه کاری باید با آنها انجما دهم؟” این کار ممکن است منجر به اقدامی ضمنی یا صریح و روشن شود. زمانبندی مهم است، همین طور شیوۀ به کار بردن آن اطلاعات که باید از متناسب بودن آن با مراجع و ماهیت جلسه اطمینان داشته باشید.

پس از هر جلسه، با تنظیم برنامۀ زمانی و بیان آنچه در جلسه برای شما رخ داده است، زمان بگذارید. نکات مهم در مدیریت خود و انتخاب هایی که داشته اید به همراه هر فکری که باعث افزایش توانایی شما در ترکیب تکنیک های خود-مدیریتی در مربیگری تان شده است را یادداشت برداری کنید.

مستر استاد - تکنیک های مدیریت خود در کوچینگ

نکته:

با مراجع دربارۀ موافقت او برای استفاده از تکنیک های خود-مدیریتی به توافق برسید. همچنین، به یاد داشته باشید که شما برای موضوع مورد بحث مراجع آنجا هستید و انتخاب تکنیک های خود-مدیریتی باید به نفع مراجع باشد. به دنبال علائم انتقال متقابل و ضد انتقال در روانشناسی باشید – منظور جذب احساسات و انرژی مراجع که به نوبۀ خود بر رفتار شما حاکم می شوند. و سرانجام، زمانی که شما درگیر مدیریت خود هستید، ممکن است چیزی را از طرف مراجع از دست بدهید. ممکن است این اتفاق کمتر رخ دهد زیرا استفاده از تکنیک های خود-مدیریتی بخشی از رویکرد مربیگری شما می شوند.

 

بقیۀ تمرینات این کتاب را در صفحۀ آموزه های کوچینگ دنبال کنید.

ادامه دارد…

 

منبع: کتاب ۱۰۱ استراتژی و تکنیک کوچینگ

۱۰۱Coaching Strategies and Techniques

نویسنده: گلدینا مک ماهون و آن آرچر

Gladeana McMahon, Anne Archer

استفاده از مباحث این مقاله تنها با ذکر منبع (mrostad.com) مجاز می باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.