تمرین شمارۀ ۲۳: فرسوده یا خارج از عمل

مستر استاد - فرسودگی شغلی در کوچینگ

فصل دوم: پیشرفت به عنوان یک مربی

تمرین شمارۀ ۲۳: فرسوده یا خارج از عمل

Rusty or out of practice

جولیا کیوساک (Julia Cusack)

هدف تمرین

به عنوان یک مربی تازه کار و حتی کهنه کار، ممکن است دوره هایی در مربیگری شما وجود داشته باشند که کمتر مربیگری کنید یا مربیگری نکنید. ممکن است شغلتان شما را به سمت متفاوت دیگری سوق داده باشد و شما وقت خود را صرف انجام دادن فعالیت های دیگری می کنید؛ ممکن است مشغول ایجاد یک پایگاه مراجع یا فرصت های مربیگری که پراکنده بوده اند، هستید. همانند هیزم شکن در کتاب هفت عادت مردان مؤثر از استفان کاوی (که ابزار او کمتر کارآمد شده بود)، مکن است شما هم نیاز داشته باشید که تبر خود را تیز کنید. در اینجا برای تازه کردن مربیگری خود، فعالیت هایی وجود دارند که می توانید آنها را دنبال کنید.

توصیف تمرین

– انعکاس

۱) یادداشت های انعکاسی جلسۀ آخر مربیگری را مرور کنید و یک یا دو مورد از آن را که برای شما بسیار اهمیت دارند، انتخاب کنید. در دفتر روزانۀ یادگیری خود به این نکته توجه داشته باشید که چگونه آن تجارب و یادگیری ها را گنجانده اید.

۲) این دفتر روزانه را از ابتدا، مثلاً از سال گذشته یا از جایی که یادگیری قابل توجهی را به یاد می آورید، مطالعه کنید. بنویسید که چگونه می توانید از امروز با این شرایط مربیگری متفاوت برخورد کنید. اگر به همان شیوه برخورد می کنید، دلایل آن را یادداشت کنید. این کار واقعاً به شما در ایجاد اعتماد به نفس نسبت به گذشته و توانایی تان در یادگیری کمک می کند.

– اقدام

۱) با توافق با یکی از همکاران (ترجیحاً یک مربی دیگر)، مکالمه ای که در نظر دارید را انجام دهید و صریحاً از آن به عنوان یک جلسۀ تمرینی کوتاه استفاده کنید. سپس بازخورد فرد دیگر را درخواست کنید و همانند آنچه که می خواهید در یک جلسۀ عادی انجام دهید، انعکاس آن جلسه را یادداشت کنید.

۲) فرصتی را به عنوان یک تسهیل کننده، برای مشاهدۀ فعالیت مربیان همکار یا مربیان در حال آموزش بیابید. در صورت امکان، ترتیبی دهید تا دربارۀ تمرین مربیگری آنها بازخورد دهید. این کار مهارت های مشاهده و بازخورد شما را تشدید می کند.

۳) با سرپرست خود صحبت کنید و اگر سرپرستی ندارید، با توجه به اینکه احساس فرسودگی دارید، یک همکار یا مربی دیگر بیابید که با سبک شما آشنا باشد یا شما را به عنوان مربی بشناسد و از او بخواهید دربارۀ سبک یا رویکرد مربیگری شما بازخورد دهد.

مستر استاد - فرسودگی شغلی در کوچینگ

– خواندن

۱) یک کتاب مربیگری که از آن لذت می برید یا به شما پیشنهاد شده است و نمونه های زیادی از مداخلات مربیگری را ارائه می دهد، بردارید. این نکات و مثال های عملی باعث به روز شدن دانش شما و افزایش آگاهی شما نسبت به ابزارها و تکنیک هایی می شود که ممکن است فراموش شده باشند. از نکات کلیدی یادداشت برداری کنید.

۲) به سراغ کتاب بروید و دو یا سه استراتژی را که تمایل دارید امتحان کنید، انتخاب کنید. یک داوطلب آماده پیدا کنید یا آنها را روی خودتان امتحان کنید.

روند اجرای تمرین

۱) چه در زمان بین جلسات مربیگری یا مستقیماً قبل از جلسۀ مربیگری بعدی، حداقل یک فعالیت از هر بخش از این کتاب را انتخاب کنید، آنها را لیست کنید و برنامه ریزی کنید که چه زمان می خواهید از آنها استفاده کنید.

۲) نتایج خود را در دفتر روزانۀ یادگیری تان ثبت کنید.

نوشتن فعالیت ها بر روی کاغذ، بخش مهمی از این فرآیند است.

 

نکته: نیاز به انجام دادن این تمرین، تشخیص داده نشده است.

 

بقیۀ تمرینات این کتاب را در صفحۀ آموزه های کوچینگ دنبال کنید.

ادامه دارد…

 

منبع: کتاب ۱۰۱ استراتژی و تکنیک کوچینگ

۱۰۱Coaching Strategies and Techniques

نویسنده: گلدینا مک ماهون و آن آرچر

Gladeana McMahon, Anne Archer

استفاده از مباحث این مقاله تنها با ذکر منبع (mrostad.com) مجاز می باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.