تمرین شمارۀ ۳۶: مدل سازی نقش موفقیت

مستر استاد - پیشرفت شغلی در کوچینگ

فصل سوم: توسعۀ مهارت ها و استراتژی های خاص

تمرین شمارۀ ۳۶: مدل سازی نقش موفقیت

Success role modelling

دیانا هاگبین-میلز (Diana Hogbin-Mills)

هدف تمرین

این تمرین باعث ایجاد رفتارهایی می شود که مراجع فکر می کند برای پیشرفت شغلی او موفقیت آمیز باشد و بخواهد آنها را نشان دهد.

توصیف تمرین

این تمرین به مراجع کمک می کند تا در رفتارهای تحسین برانگیز/مهارت هایی که مطمئن نیست چگونه آنها را بدست آورد، بهتر عمل کند. همچنین به او کمک می کند تا مهارت ها یا رفتارها را در اعمال و فرآیندهای فکری اش تزریق کند. چهل و پنج دقیقه برای این تمرین کافی است و ممکن است مراجع شما نیاز داشته باشد که این تمرین را بسته به سطحی که قبلاً بر روی رفتار یا مهارت مورد نظر اجرا شده است، دوباره اجرا کند.

مراجع می تواند فرآیند یادگیری را به مراحل دستیابی به منظور توسعۀ مهارت ها و رفتارهای جدیدی که قبلاً برای کمک به افراد دیگر در دستیابی به موفقیت به اثبات رسیده اند، تقسیم کند.

مستر استاد - پیشرفت شغلی در کوچینگ

روند اجرای تمرین

۱- سه مهارت یا رفتاری را که مراجع در دیگران می بیند و باور دارد که به رشد آنها  کمک می کنند شناسایی کنید. هر مهارت/رفتار را برای یک فعالیت (یا سلسلۀ فعالیت های) ویژه در نظر بگیرید و ذهنیت مناسب آن را ایجاد کنید. دربارۀ آنچه که او در نقش خود زمانی که مهارت/رفتار انتخاب شده را نشان می دهد، دیده، شنیده  و تجربه کرده است، فکر کنید. برای مثال:

– زمانی که آن افراد فلان کار را انجام می دادند در آنها چه دیدی؟ در استفاده از زبان بدنشان به چه موردی توجه کردی؟ آیا از حرکات دست یا چهرۀ خاصی استفاده کردند؟

–  احساس آنها را چگونه تصور می کنی؟

– آنها چگونه صحبت کردند، چه چیزی از آنها شنیدی، از لحن و بلندی صدای آنها متوجه چه چیزی شدی، آیا از لحن صدای خاصی استفاده کردند؟

۲- در صورت نیاز، مکالمه ای را با آن شخص نمونه صورت دهید تا از او سوال بپرسید زمانی که مهارت/رفتار خاصی را از خود نشان می دهد، به چه فعالیت هایی آگاه است. در حالت ایده آل، سوالات باید شامل سوالی شوند که آن فرد الگو را زمانی که کاری را انجام می دهد، راهنمایی کنند. برای مثال: زمانی که فلان فعالیت را انجام می دهی، به چه چیزی فکر می کنی، چه احساسی داری، ابتدا چه می بینی و سپس چه و چه و چه.

۳- مراحل ویژه ای را شناسایی کنید که مراجع می تواند آنها را انجام دهد و در انجام دادن آن فعالیت ها و در نتیجه مهارت/رفتاری که می خواهد رشد کند، مسلط شود.

مستر استاد - پیشرفت شغلی در کوچینگ

نکته: ممکن است مراجع مهارت ها/رفتارهایی را دارای ارزش بداند که برای آن کسب و کار و افرادی که در حرفۀ او تأثیرگذارند فاقد ارزش هستند. بنابراین، نیاز است چنین مسئله ای را بررسی کنید. ممکن است مراجع فرآیندی از مدل سازی را بیابد که بسیار پیچیده است.

 

بقیۀ تمرینات این کتاب را در صفحۀ آموزه های کوچینگ دنبال کنید.

ادامه دارد…

 

منبع: کتاب ۱۰۱ استراتژی و تکنیک کوچینگ

۱۰۱Coaching Strategies and Techniques

نویسنده: گلدینا مک ماهون و آن آرچر

Gladeana McMahon, Anne Archer

استفاده از مباحث این مقاله تنها با ذکر منبع (mrostad.com) مجاز می باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.