تمرین شمارۀ ۳۷: بازی چارچوب

مستر استاد - مدیریت زمان در کوچینگ

فصل سوم: توسعۀ مهارت ها و استراتژی های خاص

تمرین شمارۀ ۳۷: بازی چارچوب

The Frame Game

دنیس گورس بورژ (Denis Gorce-Bourge)

هدف تمرین

بازی چارچوب درزمینۀ کسب‌وکار بسیار مفید است. اگرچه که می‌تواند در زندگی خصوصی نیز استفاده شود. این یک استراتژی کارآمد برای افرادی است که با مدیریت زمان مسئله‌دارند. برای اجرای این تمرین یک فضای راحت، قلم و تعدادی کاغذ موردنیاز است.

توصیف تمرین

بازی چارچوب می‌تواند به دیگران کمک کند تا نسبت به زمان تلف‌شده و زمان خوب سپری‌شده آگاهی پیدا کنند. این بازی از یک نقاشی ساده استفاده می‌کند تا به فرد نشان دهد چقدر از زمانش را صرف انجام دادن کارکرده و چقدر از زمان را خارج از آن چارچوب صرف کرده است.

این بازی همچنین نشان می‌دهد فردی که آن چارچوب را می‌کشد، از قدرت تغییر آنچه در درون و بیرون از آن چارچوب است برخوردار است.

من یک‌بار بازی چارچوب را با تیمی از مشاوران املاک انجام دادم. یکی از اعضای این تیم ۱۰۰ درصد زمان خود را بیرون از چارچوب و فرد دیگر ۳۰ درصد از زمانش را داخل چارچوب صرف می‌کرد.

هدف این تمرین این است که مراجع متوجه شود از نظر مالی چقدر پول از دست می‌دهد و چقدر از زمان و انرژی او هدر می‌رود. این تمرین نشان می‌دهد که یک چارچوب شفاف و به‌خوبی تعریف‌شده می‌تواند نتایج موفقیت‌آمیز کسب‌وکار را تضمین کند.

مستر استاد - مدیریت زمان در کوچینگ

روند اجرای تمرین

یک کاغذ با چارچوبی که در وسط آن کشیده شده است به مراجع بدهید. این چارچوب محدودۀ موقعیت ایده آلی است که مراجع دقیقاً همان کاری را انجام می­دهد که به او محول شده است: نه بیشتر، نه کمتر.

اکنون از او بخواهید که به‌طور واقع‌بینانه‌ای موقعیت فعلی خود را رسم کند. ممکن است داخل یا خارج از آن چارچوب طرحی بزند. اگر طرح او داخل چارچوب بود، نشان‌دهندۀ کاری است که باید انجام شود و این خوب است. اگر هر آنچه ترسیم می‌کند خارج از آن چارچوب باشد، نشان‌دهندۀ کاری است که انجام می‌شود، نباید آن را انجام دهد و نیاز به بررسی دارد.

شما به‌عنوان یک مربی، باید همیشه توجه خود را به آنچه که بیرون از آن چارچوب رخ می‌دهد معطوف کنید زیرا اصلاح قسمت خارجی چارچوب، قسمت داخلی چارچوب را نیز به‌طور خودکار اصلاح می‌کند.

اگر مراجع شما زمان اندکی برای انجام دادن کارهای غیرضروری می‌گذارد، زمان بیشتری برای انجام دادن کارهای ضروری خواهد داشت. در ابتدای هر جلسه، می‌توانید از مراجع بخواهید آن چارچوب را مجدداً رسم کند تا پیشرفت در ارائۀ خدمات داخل چارچوب و به حداقل رسیدن خدمات خارج از آن چارچوب را مشاهده نماید.

مستر استاد - مدیریت زمان در کوچینگ

نکته: برای این استراتژی نکته ای وجود ندارد.

 

بقیۀ تمرینات این کتاب را در صفحۀ آموزه های کوچینگ دنبال کنید.

ادامه دارد…

 

منبع: کتاب ۱۰۱ استراتژی و تکنیک کوچینگ

۱۰۱Coaching Strategies and Techniques

نویسنده: گلدینا مک ماهون و آن آرچر

Gladeana McMahon, Anne Archer

استفاده از مباحث این مقاله تنها با ذکر منبع (mrostad.com) مجاز می باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.