تمرین شمارۀ ۴۱: انتخاب شغل

مستر استاد - انتخاب شغل در کوچینگ

فصل چهارم: تمرکز بر آینده

تمرین شمارۀ ۴۱: انتخاب شغل

Career choice

دیانا هاگبین-میلز (Diana Hogbin-Mills)

هدف تمرین

این یک تمرین ۳۰-۶۰ دقیقه ای است و به مدت زمان بحث کردن مراجع دربارۀ انتخاب ها و اقدامات احتمالی او بستگی دارد که به دیدگاه او دربارۀ مسیرهای احتمالی که می تواند طی کند و اجتناب از اینکه همۀ تخم مرغ هایش را داخل یک سبد بگذارد کمک می کند.

توصیف تمرین

این تمرین یک “تصویر بزرگ” دربارۀ شغل مورد علاقۀ بعدی مراجع ایجاد می کند. این تمرین مراجع را به افشا کردن و به اشتراک گذاشتن افکار او در مورد ایده های احتمالی شغلی تشویق می کند. چنانچه مراجع فقط یک شغل یا حرفه را در یک جهت در نظر داشته باشد، این تمرین بسیار مفید خواهد بود. این تمرین ایده های متعددی برای هر گزینۀ شغلی (باکس ها) ارائه می دهد. بنابراین، اگر یکی از این گزینه ها جوابگو نبود، هنوز گزینه های دیگری برای حرکت به جلو وجود دارند.

مستر استاد - انتخاب شغل در کوچینگ

روند اجرای تمرین

۱- الگویی ایجاد کنید یا از مراجع بخواهید یک جدول دو در دو رسم کند و همانند تصویر شمارۀ ۴٫، چهار برچسب و توصیف برای هر باکس در نظر بگیرد.

۲- مطمئن شوید که مراجع معنای هر باکس را درک کرده باشد.

از نکات زیر استفاده کنید تا درک آنها برای شما روشن شود:

– تثبیت – اگر مراجع در آن نقش فرد تازه کاری است و احساس می کند هنوز چیزهای زیادی برای بدست آوردن در این موقعیت وجود دارند (شامل مهارت های توسعه که برای حرکت بعدی ضروری می باشند).

– جستجو – در آن شرکت به دنبال نقش جدیدی باشید که مراجع آن را می خواهد. جابجایی آن شغل از نظر بازار داخلی و انتقال مهارت ها به موقعیت جدید باید نسبت به بازار خارجی راحت باشد، مخصوصاً اگر مراجع شما اعتبار خوبی دارد.

– تغییر – اگر مراجع از کاری که انجام می دهد لذت می برد اما همخوانی با فرهنگ آن شرکت ندارد یا می خواهد در مکان و صنعت متفاوتی کار کند، شرکت جدیدی رابرای او در نظر بگیرید. این قدم خوبی برای مرحلۀ بعدی است.

– گسترش – همه چیز را در مورد شغل مراجع تغییر دهید. این نوع حرکت به احتمالاً زمان زیاد و تلاش و آمادگی زیادی را می طلبد.

مستر استاد - انتخاب شغل در کوچینگ

۳- از مراجع بخواهید دربارۀ انتخاب های شغلی احتمالی خود با توجه به باکس های جدول بالا صحبت کند. آنچه او دوست دارد انجام دهد را یادداشت کنید و در یکی از باکس های جدول قرار دهید. باکس ها می توانند شغل های متعددی را در خود جای دهند. او را تشویق کنید تا همۀ افکار شغلی خود را بدون توجه به اینکه چقدر معمول یا غیرمعمول هستند با شما به اشتراک بگذارد.

۴- از مراجع بخواهید دو تا سه شغلی ترجیحی اش را شناسایی کند و به ترتیب اولویت نام ببرد. چرا؟ توضیح…

گزینه های شغلی متعدد پیشرفت شغلی را به خطر می اندازند. اگر مراجع تنها یک گزینه داشته باشد و احتمال دستیابی به آن هم کم باشد، احساس درماندگی و ناامیدی خواهد داشت. بیش از یک گزینه شانس توانایی اقدام، دستیابی به نتایج و حرکت به سمت و جهت جدید را بالا می برد. از مراجع بخواهید برای هر انتخاب شغلی اقدامات کوتاه مدت و بلند مدت را شناسایی کند.

مستر استاد - انتخاب شغل در کوچینگ

مطالعۀ موردی

مراجعی برای مربیگری داشتم که در نقش فعلی اش برای دو تا سه سال کارهایی را انجام می داد که بیشتر از روی ضرورت بود تا عشق و علاقه به آن کار. او تصمیم گرفت که دیگر زمان تغییر فرا رسیده است. ما از جدول انتخاب شغل استفاده کردیم تا دربارۀ مسیرهایی که می خواهد به سمت آنها حرکت کند، صحبت کنیم. تا آن زمان، او تنها به مرحلۀ گسترش فکر می کرد. ما دربارۀ مزایای گزینه های شغلی متعدد و شناسایی طیف موفقیت های سریع برای شروع توسعۀ شغلی و همچنین طرح ریزی فعالیت هایی برای پیشرفت های شغلی دراز مدت صحبت کردیم. در نتیجه، مراجع شروع کرد به گفتگو با مدیر دربارۀ انواع فعالیت هایی که از انجام دادن آنها لذت می برد، اینکه چگونه می تواند کارهای بیشتری را که حوزۀ قدرت او است انجام دهد و همچنین فرصتی برای ارتقاء داخلی. چند ماه بعد، در حالی که گفته شده بود هیچ فرصتی برای ارتقاء وجود ندارد، مراجع ارتقاء داخلی گرفت. چرا؟ آنها نقش او را در زمینه ای که نقاط قوت او بود اندکی بیشتر کردند و زمانی که فرصت پاداش فرا رسید، به او ارتقاء دادند.

 

نکته: ممکن است مراجع نخواهد برای تعیین گزینه های شغلی متعدد زمان بگذارد و بخواهد از آن شرکت خارج شود.

 

بقیۀ تمرینات این کتاب را در صفحۀ آموزه های کوچینگ دنبال کنید.

ادامه دارد…

 

منبع: کتاب ۱۰۱ استراتژی و تکنیک کوچینگ

۱۰۱Coaching Strategies and Techniques

نویسنده: گلدینا مک ماهون و آن آرچر

Gladeana McMahon, Anne Archer

استفاده از مباحث این مقاله تنها با ذکر منبع (mrostad.com) مجاز می باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.