قانون شماره ۲۵: شکرگذاری

آیا شما شکرگزارید؟ (سوره انبیا، آیه ۸۰)

اولین بار دریکی از سمینارهای تغییر و تحول فردی با مفهوم شکرگزاری آشنا شدم. در آن کلاس استاد از ما خواست هر شب بابت پنج مورد از داشته‌ها یا اتفاقات مثبت روزانه خدا را شکر کنیم و حتماً آن را در دفترچه شکرگزاری مکتوب کنیم. انجام این تمرین دیدگاه من را به شکرگزاری عوض کرد.

تا زمانی که این تمرین را انجام ندهید به قدرت آن در ایجاد احساس خوب پی نمی‌برید. از آن موقع به بعد همیشه و هر شب این تمرین را انجام می‌دهم، این کار باعث می‌شود تا تمرکزتان را از موارد ناخوشایند و منفی روزانه زندگی‌تان برداشته و فقط به جنبه‌های مثبت زندگی‌تان توجه کنید. همچنین به طرز باورنکردنی‌ای با انجام این تمرین اتفاقات مثبت بیشتری را به سمت زندگی‌تان جذب می‌کنید.

با انجام این تمرین شما به یک مغناطیس اتفاقات مثبت تبدیل می‌شوید و نگاهتان بیشتر دنبال جنبه‌های مثبت زندگی است تا بابت آن سپاسگزار باشید و جالب اینکه هرروز موارد بیشتری پیدا می‌کنید تا در دفترتان ثبت کنید و خودتان از حجم زیاد اتفاقات مثبت شگفت‌زده می‌شوید.

کتاب جادوی شکرگذاری که با نام معجزه شکرگزاری ترجمه شده است.

این تمرین بسیار ساده است و همین سادگی آن باعث می‌شود خیلی‌ها آن را انجام ندهند. باور غلطی که وجود دارد این است که گاهی فکر می‌کنیم مشکلات ما راه‌حل‌های پیچیده‌ای دارند و اگر شخصی راه‌حل پیچیده ارائه کند، حتماً خیلی باسواد است و حتماً این راه‌حل برایمان مفید خواهد بود. خواهش می‌کنم گول سادگی این تمرین را نخورید و همین‌الان دفتری را برداشته و برچسب «دفترچه شکرگزاری» را روی آن چسبانده و همین امشب با قید تاریخ، شروع به نوشتن شکرگزاری نمایید و بازهم تأکید می‌کنم، فقط ۳ ماه این کار را ادامه دهید؛ قول می‌دهم نتایج این تمرین شما را مبهوت خواهد کرد.

ممکن است بعضی افراد همیشه بدبین و غرغرو بگویند من چیزی برای شکرگزاری ندارم و زندگی نامناسبی دارم؟ بسیار خب! سؤالم را عوض می‌کنم: می‌توانم بپرسم چه چیزهایی در زندگی‌تان هست که اگر آن‌ها را از دست بدهید شرایطتان بدتر می‌شود؟ احتمالاً سلامتی‌تان. احتمالاً خانواده‌تان. احتمالاً اندک پس‌اندازتان و مواردی از این قبیل. لطفاً بابت همین داشته‌هایتان سپاسگزار باشید که فرمود:

اعْمَلُوا آلَ دَاوُدَ شُکراً وَقَلِیلٌ مِنْ عِبَادِی الشَّکورُ (سوره سبا، آیه ۱۳)

ای خاندان داوود. سپاس به جای آرید، اندکی از بندگان من سپاسگزارند.

 

  • خدایا ممنونم که شعورم دادی تا از تو تشکر کنم.
  • خدایا شکر که تا اینجا توانسته‌ام کتابم را بنویسم.
  • خدایا شکر که قلمم را و نوشته‌هایم را پربرکت می‌کنی.
  • خدایا شکر بابت خودت، اساتیدم، دانشجوهایم، کتاب‌هایم، خانواده‌ام و همه داشته‌ها و نداشته هایم.
  • خدایا شکر بابت خواننده‌های کتابم که با خریدشان و محبتشان از من حمایت می‌کنند و دلگرمی می‌دهند.
  • خدایا شکر بابت دانسته‌هایم. معلوماتم و آگاهی‌ام.
  • خدایا شکر که می‌گویم شکر.

 

تمرین: لطفاً همین‌الان بابت ۵ مورد از داشته‌هایتان خداوند را شکر نموده و آن را مکتوب کنید.

۱-………

۲-………

۳-………

۴-………

۵-………

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.