قانون شماره ۳- عینک خوش بینی زده ام.

قانون شماره ۳- عینک خوش بینی زده ام.

من با رعایت تمام احتیاطات به آدم‌ها و اتفاقات خوش‌بین هستم. این خوش‌بینی تابه‌حال به سود من بوده است. ممکن است گاهی زیان هم کرده باشم و یا آسیب‌دیده باشم اما برآیند آن برایم بسیار مثبت و خوشایند بوده است. اگر به دوستی تلفن بزنم و او گوشی را برندارد سریع قضاوت منفی نمی‌کنم بلکه می‌گویم شاید سرش شلوغ بوده، شاید گوشی همراهش نبوده، شاید رانندگی می‌کرده و ده‌ها دلیل دیگر که نمی‌توانسته در آن لحظه جوابگو باشد؛ اما بسیار افرادی دیده‌ام که تا شخصی یک‌بار جواب تلفنشان را ندهد چند فحش می‌دهند و می‌گویند ببین تلفن منو جواب نمی‌ده اگر فلانی بود حتماً گوشی را برمی‌داشت و …

مثال‌هایی از این قانون

  • وقتی بخواهم کسب‌وکاری را شروع کنم عموماً نیمه‌پر لیوان را می‌بینم و خوش‌بین هستم. افراد بدبین غالباً به‌قدری ترسو و مشکوک هستند که اصلاً حتی به یک کسب‌وکار جدید فکر نمی‌کنند چه رسد به اینکه بخواهند آن را آغاز کنند.
  • نسبت به آینده عینک خوش‌بینی زده‌ام.چون تلویزیون و اخبار را از زندگی‌ام حذف کرده‌ام کمتر در معرض رسانه‌ها و ناامیدی‌هایی که ترویج می‌دهند هستم. کار رسانه‌های خبری به نظرم انتقال ترس، ناامنی، کمبود و نگرانی است. به‌هیچ‌وجه بحران‌هایی چون کمبود سوخت و آب را قبول ندارم. زیرابه قانون فراوانی و قدرت عجیب بشر ایمان‌دارم. راجع به قانون فراوانی در ادامه توضیح خواهم داد. برای اطلاع از وضعیت جهان در سال ۲۰۳۰ و کلاً آینده پیشنهاد می‌کنم به فصل آخر کتاب ۲۰۱۴ تونی رابینز مراجعه کنید. از پروژه‌های حال حاضر دنیا و پیشرفت‌های اعجاب‌آوری که قرار است در حوزه‌های پزشکی، نانو، رباتیک،هوش مصنوعی و … رخ دهد مبهوت و متحیر خواهید شد و در یک‌کلام متوجه می‌شوید که آینده بسیار درخشان‌تر از چیزی است که فکر می‌کنیم.
  • نسبت به انسان‌ها خوش‌بین هستم و این باور را دارم که تمام انسان‌هایی که وارد زندگی‌ام می‌شوند قصدشان کمک کردن به من برای داشتن یک زندگی بهتر و رسیدن به اهدافم هست و عموماً هم همین‌گونه است و جهان هستی انسان‌های فوق‌العاده‌ای را وارد زندگی‌ام می‌کند. سال‌هاست که انسان نامناسب وارد زندگی‌ام نشده است. می دانم که علت آن به افکار خودم بازمی‌گردد. ما با نوع افکارمان و باورهایمان افراد مختلف را به زندگی‌مان دعوت می‌کنیم.
  • نسبت به موفقیت و آینده خودم و فرزندم خوش‌بین هستم و هیچ نگرانی و اضطرابی ندارم چون اساساً به شانس و تصادف اعتقادی ندارم و معتقدم جهان جهان لیاقت‌هاست و اگر فردی شایستگی را کسب کند و بر اساس قوانین هستی حرکت کند حتماً و در هر شرایطی موفق خواهد شد. بنابراین خودم را مسئول تمام شکست‌ها و موفقیت‌هایم می‌دانم و ایمان‌دارم هرچه می‌گذرد به سمت موفقیت بیشتر حرکت می‌کنم.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.