معرفی کتاب ۲۳: کارآگاه درون

معرفی کتاب «کارآگاه درون»

(چطور باورهای ذهنی که مانع رسیدن شما به موفقیت می‌شوند را بشناسید و حذف کنید.)

نویسنده: سرکار خانم نازنین سخاوتی
ناشر: اهل سخن، چاپ ۱۳۹۸
قیمت: ۲۲ هزار تومان، ۱۹۶ صفحه
سفارش اینترنتی کتاب: خرید کارآگاه درون

کتاب کارآگاه درون

کتاب کارآگاه درون

خیلی خوشحالم که اولین کتاب همکار خوبم، بانو سخاوتی در ابتدای سال ۹۸ منتشر شد. ایشان یک نسخه از کتابشان را به من هدیه دادند و من هم تا انتها آن را مطالعه کردم. در ادامه، یک بررسی کلی از فضای کتاب خواهم داشت.

کتاب کارآگاه درون

صرفا یک کوچ خوب، می تواند یکی از اصلی ترین ویژگی های شخصیتی ات را که خودت هم آن را دوست داری بشناسد و به تو یادآوری کند!!

نام کتاب به زیبایی و خوش‌سلیقگی «کارآگاه درون» انتخاب‌شده است، طرح جلد بسیار خلاقانه و زیبای آن‌هم در راستای موضوع و عنوان کتاب است.

موضوع کتاب، درباره کشف و حذف باورهای محدودکننده است. در این زمینه کتاب‌های بومی اندکی در کشورمان نوشته‌شده است. ایشان در این کتاب که به نظر من یک گردآوری و تألیف هم‌زمان هست، به‌طور جامعی به مبحث باورها پرداخته‌اند. به‌طوری‌که ۱۶ اصل برای کشف باورهای منفی و ۹ روش برای حذف باورها ارائه کرده‌اند.

مزیت کتاب، نسبت به کتاب‌های مشابه، وجود یکجای کلی تکنیک و روش است و این باعث می‌شود تصمیم بگیرید با هر روشی که احساس راحتی می‌کنید، آن باور را کشف و حذف کنید.
کتاب کارآگاه درون، کتابی است که باید آن را کندخوانی کرد نه تندخوانی.زیرا شما با یک کتاب عمیق پر از تمرین و سوال مواجه هستید نه یک کتاب سطحی.

تأثیرگذاری این کتاب به همراه یک حامی، راهنما یا درمانگر بسیار بیشتر می‌شود و بهره عملی از کتاب به‌خودی‌خود، شاید برای استفاده افراد مبتدی کمی سخت باشد.

از بانو سخاوتی به خاطر تالیف این اثر ارزشمند تقدیر می کنم. پیشنهاد می کنم در کنار خواندن این کتاب از خدمات یک کوچ نیز استفاده کنید.

کتاب کارآگاه درون

کتاب کارآگاه درون

کتاب کارآگاه درون

کتاب کارآگاه درون

 

بیایید یک بخش از کتاب را با هم مرور کنیم:

 

اصل هفتم: تعریف هایی که ناراحتم می کنند.

 اصل هفت از اصول کارآگاهی درون می گوید: تعریف هایی که شما را ناراحت می کنند به یک باور غلط و نامتعادل وصل هستند.
 یکی از بهترین راههای کشف باورهای غلط هسته ای درون این است که من از خودم بپرسم: چه تعریف هایی از من، من را ناراحت می کند؟
مثلاً اگر کسی به من بگوید تو چقدر انسان موفقی هستی آیا من نمی توانم نظرش را قبول کنم؟ یا اگر کسی بگوید تو چقدر زیبا هستی من نمی توانم صحبتش را بپذیرم؟
 چه تعریف و تمجید هایی شما را از نظر احساسی به هم می ریزد و ناراحت می کند.
 وقتی که من در درون خود با قسمتهایی از خودم مشکل دارم، به محض اینکه کسی جنبه های مثبتی از من را به خودم یادآوری کند، دچار ناراحتی می شوم و می خواهم ثابت کنم که این طور نیست.
 البته شما می‌توانید شواهد زیادی هم بیاورید که طرف مقابل در اشتباه است.
به نظرتان این تعریف ها چطور شما را به یک باور درونی می رسانند؟
مثلاً اگر همیشه سعی دارید اثبات کنید که شما آن طور هم که دیگران می گویند آدم موفقی نیستید شاید درون خود باور دارید که «من موفق نیستم» «من موفق نمی شوم» و «من شکست خورده هستم»
اگر کسی از زیبایی شما تعریف می کند و شما در حال اثبات این هستید که او اشتباه می کند و شما آنقدرها هم زیبا نیستید شاید باور دارید که «من زشت هستم» «کسی مرا دوست ندارد» و «من دوست داشتنی نیستم»
قبول نکردن تعریف و تمجیدها به طور افراطی از سمت شما، نه تنها نشانه تواضع و خاکی بودن شما نیست، بلکه می تواند نشان دهنده مشکلی درونی در سیستم باوری شما باشد.
4 پاسخ
 1. بهروز غلامحسینی
  بهروز غلامحسینی گفته:

  سلام جناب شیرمحمدی عزیز
  ممنون از معرفی اجمالی و مختصر شما از کتاب عمیق و ارزشمند خانم سخاوتی….
  خدا به هر دو شما عزیزان عمر باپرکت عنایت بفرماید انشالله..

  پاسخ
 2. نازنین سخاوتی
  نازنین سخاوتی گفته:

  درود به همکار عزیزم. متشکرم از این مقاله و معرفی کتاب بنده. باعث افتخار من هست که شما اولین خواننده کتاب من بودید و این بازخوردهای عالی رو دادید. همونطور که در کتاب برای شما نوشتم، شما قطعا الگوی انرژی و اشتیاق هستید و همکاری نزدیک با شما یکی از بهترین موقعیت هایی هست که بشه این انرژی و اشتیاق رو از شما قرض گرفت و به جلو شتافت. امیدوارم همیشه سالم و تندرست و پراشتیاق باشید. و همینطور امیدوارم این کتاب به خودآگاهی همه خواننده ها کمک کند. متشکرم.

  پاسخ
  • حسین شیرمحمدی
   حسین شیرمحمدی گفته:

   درود بر شما بزرگوار.
   قطعا این کتاب به خودآگاهی خوانندگانش کمک می‌کنه و خودآگاهی هم بزرگترین هدیه ای هست که می تونیم به خودمون بدیم.

   منم ممنونم از شما و از همکاری با شما بسیار خرسندم.
   انشالله همیشه بدرخشید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.