معرفی کتاب ۴۳: ۱۰۱ استراتژی و تکنیک کوچینگ

مستر استاد - تمرین قدرت و مهارت در کوچینگ

کتاب ۱۰۱ استراتژی و تکنیک کوچینگ

(دانش و مهارت های ضروری کوچینگ)

۱۰۱Coaching Strategies and Techniques

(Essential Coaching Skills and Knowledge)

کتاب ۱۰۱ استراتژی و تکنیک کوچینگ استراتژی‌های عملی و متمرکزی را جهت کمک به مربیان در کار خود ارائه می‌دهد. هر نکته توضیح مفصلی دربارۀ آن استراتژی به همراه مشکلات و راه‌حل‌های احتمالی ارائه می­دهد.

مشارکت­کنندگانی از طیفی با سوابق کوچینگ برای پوشش دادن به تعدادی از موضوعاتی که مربیان حرفه­ای با آن روبرو می­شوند گرد هم آمده اند. موضوعاتی شامل:

  • ایجاد اعتماد به ‌نفس
  • رشد و پیشرفت به عنوان یک کوچ
  • توسعۀ مهارت‌ها و استراتژی‌های خاص
  • کوچینگ گروهی
  • حل مسئله و خلاقیت
  • خودآگاهی
  • زمانی که مراجع گیر می‌افتد

کتاب ۱۰۱ استراتژی و تکنیک کوچینگ مرجعی مفید برای کوچ­های پرمشغله خواهد بود؛ استراتژی‌های کوچک و قابل‌دسترس، راهنمایی مفیدی برای افرادی که در بخش آموزش هستند خواهند بود.

با گردآوری تجارب تعدادی از مربیان خبره، هدف این کتاب ارائۀ استراتژی‌ها و تمرینات بیشتر به شما برای افزودن آن­ها به جعبه ‌ابزار کوچینگ تان می‌باشد.

این کتاب قرار است منبعی باشد که انواع تمرین­ها، تکنیک‌ها و استراتژی‌هایی را که در نظر مربیان مفید و کمک‌کننده بوده‌اند ارائه دهد. این تمرین­ها، تکنیک‌ها و استراتژی‌ها در کار روزانۀ کوچینگ مشارکت­کنندگان با افراد، تیم‌ها و سازمان‌ها استفاده می­شوند. شما نیز مشاهده خواهید نمود که بسیاری از این تمرینات با تمرینات و استراتژی‌های دنیای روانشناسی، تجارت و آموزش سازگاری دارند.

این کتاب قرار نیست یک کتاب دانشگاهی باشد؛ این کتاب به دنبال ارائۀ آخرین تحقیقات به خوانندگان یا رفتن به عمق جزئیات آکادمیک موضوعات معین نیست. هدف این کتاب نه ارائۀ لیستی از استراتژی­ها و نه کتابی دربارۀ تئوری، مدل‌ها یا مهارت‌های کوچینگ است.

هدف این کتاب ارائۀ منبعی به خوانندگان در زمانی است که به دنبال استراتژی‌های کاربردی بیشتر برای اضافه نمودن آن­ها به جعبه‌ابزار کوچینگ موجود خود هستند.

این کتاب به بخش‌هایی تقسیم‌شده که می‌تواند طیفی از موضوعات مشترکی را که مربیان با آن­ها مواجه هستند پوشش دهد.

 

ما نیز قصد داریم در وب سایت مستر استاد شما را با این استراتژی ها آشنا کنیم. این راهکارهای عملی توسط مربیانی که با افراد، تیم ها و سازمانهای مختلف در ارتباط بوده اند، مورد آزمایش قرار گرفته اند و در زمینه های روانشناسی، کسب و کار و تجارت مورد استفاده می باشند. تجارب تعدادی از مربیان (کوچ های) حرفه ای دنیا گردآوری شده و بصورت سلسله تمریناتی درآمده اند. این کتاب علاوه بر ارائه راهکارها، تمرینات و تکنیک های مرتبط با دانش کوچینگ (مربیگری)، به معرفی تعدادی از مربیان مطرح دنیا نیز می پردازد.

توجه داشته باشید که این راهکارها را نمی توان برای همۀ افراد بکار برد و لازم است با توجه به نیاز هر مراجع، راهکاری برای دستیابی او به اهدافش ارائه دهیم.

مستر استاد - تمرین قدرت و مهارت در کوچینگ

فصل اول: ایجاد اعتماد به نفس

تمرین شمارۀ ۱: تمرین مهارت ها و نقاط قوت

A strengths and skills exercise

گیل دیکرز (Gill Dickers)

هدف تمرین

هدف این تمرین ایجاد یک احساس دربارۀ خود است. وقتی مراجع در موضع قدرت قرار بگیرد، بهتر می‌تواند دربارۀ اهداف و رؤیاهای خود صحبت کند تا اینکه ذهن او مشغول انتظارات دیگران باشد.

توصیف تمرین

در طی یک جلسۀ کوچینگ شخصی، ممکن است مراجع به‌طور مکرر از کلماتی مانند “حتما” “باید” و “ممکن است” استفاده کند. این کلمات نشان می‌دهند که او مشغول انجام دادن کاری برای خشنود کردن دیگران است، یا اینکه تصور می‌کند دیگران از او انتظار دارند که به شیوه‌های خاصی رفتار کند. برای مثال، ممکن است دانش آموزان برای خشنودی معلمان و خانواده خود یک دوره تحصیلی را پشت سر بگذارند.

مستر استاد - تمرین مهارت و قدرت در کوچینگ

روند اجرای تمرین

برای این تمرین سه‌گام وجود دارد:

گام اول: اعتمادبه‌نفس

برای ارتقاء اعتمادبه‌نفس، از مراجع خود بخواهید دربارۀ یکی از تجارب یا دستاوردهای گذشته خود که به آن افتخار می‌کند، صحبت کند. وقتی مردم دربارۀ موفقیت‌های گذشتۀ خود صحبت می‌کنند، اغلب طرز نشستن یا ایستادن آن­ها صاف­تر می­شود، عمیق‌تر نفس می‌کشند، لبخند می‌زنند و آرام به نظر می‌رسند. دربارۀ این موارد به آن‌ها بازخورد مثبت بدهید و به آن­ها اطمینان دهید که در ارائۀ تعریف و تمجید خود متوازن هستید.

گام دوم: کشف مفهوم موفقیت

بر اساس تجربه‌ای که مراجع به شما ارائه می‌دهد، از او بپرسید چگونه احساساتش با آن موفقیت برانگیخته می‌شود. آن موفقیت چه بویی دارد، چه احساسی دارد، چه رنگی دارد، آیا شکل خاصی دارد که او بتواند آن را ترسیم کند؟ با مراجع دربارۀ نقاط قوت و مهارت­هایی که شرح داده است گفتگو کنید.

گام سوم: ایجاد یک لیست مثبت

قبل از تشکیل جلسۀ بعد، از مراجع بخواهید لیستی از کلیۀ نکات مثبتی که در خود می‌بیند را تهیه کند. تعداد موارد درج‌شده در لیست باید به‌اندازۀ سن مراجع باشد. بنابراین، اگر مراجع ۲۵ سال سن دارد، او باید ۲۵ مورد مثبت دربارۀ خود بنویسد. این کار در آینده اعتمادبه‌نفس او را افزایش می­دهد.

 

نکته: اگر مراجع عزت‌نفس بسیار پایینی دارد و افسرده است، ممکن است این تمرین برای او نامناسب یا بسیار چالش‌برانگیز باشد.

 

بقیۀ تمرینات این کتاب را در صفحۀ آموزه های کوچینگ دنبال کنید.

ادامه دارد…

 

منبع: کتاب ۱۰۱ استراتژی و تکنیک کوچینگ

۱۰۱Coaching Strategies and Techniques

نویسنده: گلدینا مک ماهون و آن آرچر

Gladeana McMahon, Anne Archer

استفاده از مباحث این مقاله تنها با ذکر منبع (mrostad.com) مجاز می باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.