تمرین شمارۀ ۲۱: مراسم پیش از مربیگری

مستر استاد - آمادگی پیش از مربیگری

فصل دوم: پیشرفت به عنوان یک مربی

تمرین شمارۀ ۲۱: مراسم پیش از مربیگری

Pre-coaching ritual

مگز مک گیور (Mags McGeever)

هدف تمرین

هدف از این استراتژی کمک به شما در شفاف و متمرکز بودن بر مراجع خود پیش از جلسۀ مربیگری است.

توصیف تمرین

ممکن است مراسم پیش از مربیگری، توانایی شنیداری و حضور در جلسۀ مربیگری را در برخی افراد افزایش دهد. علاوه بر آمادگی عملی (مانند یادداشت کردن هر نکته ای، خاموش کردن تلفن، اطمینان حاصل کردن از داشتن همۀ لوازم التحریر و غیره)، آمادگی ذهنی شما نیز بسیار با اهمیت است. این امر به شما به عنوان یک مربی اجازه می دهد تا مسائل شخصی خود را کنار بگذارید، احساس آرامش کنید، متمرکز شوید و بتوانید صد در صد به مراجع گوش دهید. یک مراسم شخصی پیش از هر جلسه می تواند روش خوبی برای رسیدن به این هدف باشد.

مستر استاد - آمادگی پیش از مربیگری

روند اجرای تمرین

موارد زیر برای استفاده در طول جلسۀ مربیگری نمی باشند بلکه فقط برای آماده سازی شما پیش از شروع جلسه هستند:

– به عمل یا فرآیندی فکر کنید که از آن لذت می برید و احتمالاً باعث آرامش، انرژی و کیفیت های دیگری که می خواهید در شما افزایش یابند، می شود. پیشنهاد: تصویرسازی، نشستن در یک جای آرام با یک نوشیدنی گرم، نوشتن فهرستی از آنچه در ذهن دارید، سپس گذاشتن آن در کشوی میز و بستن کشو، یک حرکت یوگا، مانترا، مدیتیشن کوتاه، دیوانه وار با موسیقی مورد علاقه تان رقصیدن یا گرفتن یک ژست نمادین مانند ریختن افکار خود در سینک ظرفشویی. همانطور که در مورد مراجعین شما نیز اتفاق می افتد، قدرتمندترین مراسم همان است که با شما سازگار است.

– تکرار مراسم شخصی شما احتمالاً قدرت آن را افزایش می دهد. از آنجاییکه مغز شما شروع به تشخیص اینکه این عمل به معنی فرا رسیدن زمان مربیگری است می کند، این تمرین بطور خودکار شروع به آماده سازی خواهد کرد.

– سعی کنید راهی برای گنجاندن این مراسم در برنامۀ مربیگری خود بیابید تا همیشه زمان برای انجام دادن آن داشته باشید و اتفاقات دیگری آن را فشرده نکنند.

مستر استاد - آمادگی پیش از مربیگری

نکته: ممکن است این تمرین در ابتدا آنچنان مؤثر نباشد تا اینکه شما در خلوت کردن ذهن خود بطور قطع مهارت پیدا کنید. با این وجود، پایداری در این تمرین مزایای گسترده ای خواهد داشت.

 

بقیۀ تمرینات این کتاب را در صفحۀ آموزه های کوچینگ دنبال کنید.

ادامه دارد…

 

منبع: کتاب ۱۰۱ استراتژی و تکنیک کوچینگ

۱۰۱Coaching Strategies and Techniques

نویسنده: گلدینا مک ماهون و آن آرچر

Gladeana McMahon, Anne Archer

استفاده از مباحث این مقاله تنها با ذکر منبع (mrostad.com) مجاز می باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.