تمرین شمارۀ ۳۰: ایجاد تأثیر در محل کار – ظاهر

مستر استاد - تاثیر ظاهر در کوچینگ

فصل سوم: توسعۀ مهارت ها و استراتژی های خاص

تمرین شمارۀ ۳۰: ایجاد تأثیر در محل کار – ظاهر

Creating an impact at work appearance

گیل هیکس (Gill Hicks)

هدف تمرین

این تمرین قصد دارد این موضوع را برای مراجع روشن کند که چگونه داشتن ظاهر آراسته می‌تواند بر نتیجه اثر بگذارد.

توصیف تمرین

اگر مراجع شما به دنبال ارتقاء در شغل خود است و احساس می‌کند کارش را به‌خوبی انجام می‌دهد اما استعدادش به رسمیت شناخته‌نشده است، از خودتان بپرسید آیا این مراجع برای آن شغل جدید مناسب است یا خیر. این یک پدیدۀ عجیب است که افرادی که از نظر ظاهر شبیه به کاری که می‌خواهند اتخاذ کنند هستند، ارتقاء می‌گیرند. اما این افراد الزاماً به‌اندازۀ افرادی که در آن سمت کار می‌کنند توانمند نیستند! ممکن است ناعادلانه به نظر برسد اما این یک واقعیت زندگی است که بسیاری از ما تحت تأثیر آنچه می‌بینیم قرار می‌گیریم – از این موضوع فقط صنعت بسته‌بندی به‌خوبی آگاه است!

تعدادی از ما که از نظر بصری تحت تأثیر قرار می‌گیریم، به‌طور مداوم از روی ظاهر، فرضیات گسترده‌ای دربارۀ مردم و آنچه در ذهن خود نسبت به ظاهرشان داریم ارائه می‌دهیم. به این نظرات توجه کنید: “امروز خیلی شیک به نظر می‌رسی – آیا مصاحبه داری؟” یا گاها به دفتر کار کسی نگاه می‌کنیم و احساس می‌کنیم بعید است چنین کسی بخواهد از موقعیت فعلی‌اش فراتر برود و پیشرفت کند.

مستر استاد - تاثیر ظاهر در کوچینگ

work meeting and humiliation

روند اجرای تمرین

تصور کنید که مراجع شما تمایل به ایفای نقش مدیر مالی را دارد. از او بخواهید اتاق کنفرانسی مملو از مدیران مالی را تجسم کند. در این اتاق یکی دو نفر حضور دارند که به نظر می‌رسد به‌طور ویژه‌ای موفق هستند. از مراجع خود بخواهید آن افراد را با جزئیات توصیف کند. مراجع خود را به فعالیت وادارید. برای مثال، از او بپرسید مدل موهای او چگونه است؟ – قدیمی یا جدید بودن، روبه‌جلو یا عقب زده است، خوش‌فرم بودن یا نبودن، اخیراً کوتاه شده و غیره. به هر جزئیات قابل‌رؤیت اشاره‌کنید – کت‌وشلوار، بلوز یا تی‌شرت، کراوات یا جواهرات، آرایش، جوراب‌شلواری یا جوراب ساق کوتاه، کیف و کفش. سپس سریعاً به کیفیت، تناسب، سطح نگهداری و تمیزی، بافت، رنگ، مناسب بودن هر آیتم با آن محل کار و فرهنگی که در آن کار می‌کند، اشاره‌کنید.

از او بخواهید تصور کند در بخش لباس یک شرکت تولید فیلم کار می‌کند و بپرسید چه تغییراتی می‌تواند برای مخاطبان ایجاد کند تا بتوانند بین یک مدیر مالی ارشد و یک کارمند قسمت مالی تفاوت قائل شوند.

نکتۀ کلیدی برای ایجاد تأثیر حرفه‌ای موفق در محل کار و از طریق ظاهر، یکپارچگی و کیفیت بالای لباس است.

چنانچه احساس می‌کنید مراجع شما نیاز به کمک حرفه‌ای‌تری نسبت به آنچه شما می‌توانید ارائه دهید دارد، پیشنهاد کنید به یک مشاور یا متخصص مد و لباس حرفه‌ای مراجعه کند. این یک سرمایه‌گذاری کوچک برای توسعه و حفظ استعداد می‌باشد.

مستر استاد - تاثیر ظاهر در کوچینگ

بقیۀ تمرینات این کتاب را در صفحۀ آموزه های کوچینگ دنبال کنید.

ادامه دارد…

 

منبع: کتاب ۱۰۱ استراتژی و تکنیک کوچینگ

۱۰۱Coaching Strategies and Techniques

نویسنده: گلدینا مک ماهون و آن آرچر

Gladeana McMahon, Anne Archer

استفاده از مباحث این مقاله تنها با ذکر منبع (mrostad.com) مجاز می باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.