فیلم های انگیزشی

معرفی فیلم های الهام بخش و انگیزشی

سال قبل من یک ایبوک ۹۰-۸۰ صفحه ای نوشته ام به نام : معرفی ۳۰ فیلم الهام بخش و انگیزشی، این ایبوک را تقریبا جایی منتشر نکردم، اما قصد دارم در سلسله پست هایی به تدریج آن فیلم ها را معرفی کنم.فیلم های معرفی شده در این ایبوک از فیلترهای زیادی گذشتند تا در این لیست راه پیدا کنند، بنابراین خیالتان راحت باشد که قرار است به تماشای فیلم های درجه یکی بنشینید و از آن لذت ببرید و بیاموزید.

فیلم های انگیزشی و الهام بخش

ایبوک معرفی فیلم های انگیزشی و الهام بخش

چرا باید گزینش شده فیلم ببینیم

یکی از مهمترین علایق من در زندگی، تحقیق مطالعه و یادگیری در حوزه بهبود فردی و موفقیت است.از آنجا که فیلم نیز یکی از فرمت های بسیار تاثیرگذار دربالا بردن انگیزش، تغییر نگرش و نهایتا رشدفردی آدمهاست،بنابراین نباید از دیدن فیلم های خوب غافل شد.

حتما می دانید که ما حتی اگر از الان تا آخر عمرمان، ۲۴ ساعته به تماشای فیلم بنشینیم، هرگز نمی توانیم حتی بخش کوچکی از این همه آثاری که تولید شده را ببینیم. (سالی حدود ۶۰۰ فیلم فقط در امریکا تولید می شود.) کما اینکه با توجه به محدودیت وقت و عمرمان اساسا این موضوع، یک مسئله محال است،بنابراین باید کاملا select  شده به تماشای فیلم بنشینیم و  زمان و عمر نازنین مان را به پای هر فیلمی نسوزانیم.

همه ما تجربه کرده ایم که پس از دیدن بسیاری از فیلم ها با حالتی ناراضی و عصبانی گفته ایم: حیف عمر، حیف چشم ها، حیف ورودی ذهنم و افکارم که دادم به این فیلم.در عوض بعد از دیدن برخی فیلم های خوب هم گفته ایم: ای ول. دمممت گرم. عجب شاهکاری! مطمئنم بعد از تماشای فیلم های معرفی شده در این سلسله پست ها جزو دسته دوم خواهید بود.

هیچ فیلمی شش دانگ نیست

بدیهی است هیچ فیلمی ۱۰۰% مثبت نیست، ۱۰۰% اخلاقی نیست، ۱۰۰% باورها و مضامین مثبت ندارد اما من سعی کردم به معرفی فیلم هایی بپردازم که جنبه مثبت و الهام بخش آن پررنگ تر از جنبه های منفی آن باشد. یادمان باشد الزاما تمام جملات و دیالوگ های قهرمانان فیلم نمی تواند صحیح و منعکس کننده باورهای مثبت باشد، این هنر ماست که باورها و ذهنیت مثبت را ببینیم، استخراج کنیم و در خودمان نهادینه کنیم.

وب فارسی در زمینه معرفی فیلم های الهام بخش، محتوای چندانی ندارد اگر در گوگل “معرفی فیلم های انگیزشی” را سرچ کنید به چند لیست تکراری بر می خورید که اغلب از روی هم کپی شده و مثلا ۱۰ لیست می بینید که حداقل ۷۰% فیلم هایش تکراری هستند، اگر از اغلب اساتید موفقیت هم بخواهید برایتان فیلم خوبی معرفی کنند اغلب جز ۳ فیلم معروف  «جنگجوی درون» و «به سوی خوشبختی» و « رستگاری در شاوشنگ» گزینه دیگری ندارند.

۳۰ هفته ۳۰ فیلم انگیزشی و الهام بخش

من سعی می کنم در این سایت در حد بضاعت خودم به معرفی «۳۰فیلم الهام بخش» به همراه نقد و بررسی بپردازم، البته منظور از نقد، نقد یک کارشناس سینما نیست چون هیچ  دانش و ادعایی در این زمینه ندارم، بیشتر ارایه گزارشی از جنبه های مختلف فیلم و بیان نظرات و تحلیل های کاملا شخصی اینجانب از دید یک مربی  بهبود فردی است.

شعار من  « ۳۰هفته ، ۳۰فیلم » است. امیدوارم هر هفته یک فیلم از این لیست جذاب انتخاب کرده و به تماشای آن بنشینید و هر هفته یک گام به سمت بهتر شدن بردارید.البته به تریج این لیست کاملتر و آپدیت تر خواهد شد.

پیشنهاد می کنم حتمن بعد از دیدن فیلم، چند نقد و بررسی درباره فیلم را بخوانید، مطمئنم با اینکار جنبه های جدیدی از مضامین فیلم برایتان آشکار می شود و با خودتان می گویید « عه راست میگه! به اینجاش دقت نکرده بودم، چه باحال!» و لذت دیدن فیلم برایتان ۳-۲ برابر می شود.می توانید نقدها و نظرات را قبل از دیدن فیلم ببینید در این حالت، خطر اسپویل شدن فیلم (اسپویل به معنی لو رفتن بخشی از یک متن،فیلم و یا قصه است.) وجود دارد و طبعا بخش های غافلگیرکننده فیلم برایتان جذابیتی نخواهد داشت.البته خودم به شخصه چندان بدم نمی آید قبل از دیدن فیلم مورد نظرم هم،نقد و بررسی منتقدان را بخوانم.

کلا توصیه می کنم عادت کنید بعد از تماشای هر فیلمی یکی دو نقد خوب درباره آن بخوانید خود من وقتی نقد های منتقدان (خصوصا وبسایت وزین نقد فارسی) را درباره فارست گامپ خواندم تازه فهمیدم فارست گامپ چه شاهکاریه و اصلا فارست گامپ یعنی چه! عه! اولین فیلم لو رفت! در پست بعدی مفصل درباره فارست گامپ صحبت می کنیم.

زندگی ما هم مثل فیلم است کاری کنیم خوب تمام شود.

معرفی فیلم شماره ۱ فارست گامپ

معرفی فیلم شماره ۲ رهایی از شاوشنگ

معرفی فیلم شماره ۳ از گور برخواسته

معرفی فیلم شماره ۴ نجات سرباز رایان

معرفی فیلم شماره ۵ ویپلش (ضربه های شلاق)

معرفی فیلم شماره ۶ زندگی پای

معرفی فیلم شماره ۷  ۱۲۷ ساعت

معرفی فیلم شماره ۸ مرد سیندرلایی

معرفی فیلم شماره ۹ یک ذهن زیبا

معرفی فیلم شماره ۱۰ سخنرانی پادشاه

معرفی فیلم شماره ۱۱ پل جاسوسان

معرفی فیلم شماره ۱۲ جوی

معرفی فیلم شماره ۱۳ در زمان

معرفی فیلم شماره ۱۴ دست نیافتنی ها

معرفی فیلم شماره ۱۵ تئوری همه چیز

معرفی فیلم شماره ۱۶ در جستجوی خوشبختی

معرفی فیلم شماره ۱۷ نقطه کور

معرفی فیلم شماره ۱۸ لیست آرزوهای نرسیده

معرفی فیلم شماره ۱۹ بندباز

معرفی فیلم شماره ۲۰ دستان شفابخش

معرفی فیلم شماره ۲۱ کارآموز

معرفی فیلم شماره ۲۲ سوخته

معرفی فیلم شماره ۲۳ شکست ناپذیر

معرفی فیلم شماره ۲۴ شیطان پرادا می پوشد

معرفی فیلم شماره ۲۵ شجاع دل

معرفی فیلم شماره ۲۶ نیکی بدون توقع

معرفی فیلم شماره ۲۷ جنگجوی درون

معرفی فیلم شماره ۲۸ باجه تلفن

معرفی فیلم شماره ۲۹ انجمن شاعران مرده

معرفی فیلم شماره ۳۰ دی جانگوی رها شده

معرفی فیلم شماره ۳۱ پاپیون

معرفی فیلم شماره ۳۲ سکسکه

اگر بخواهم از این لیست، تاپ تن را انتخاب کنم انتخاب شخصی من به ترتیب اینها خواهد بود:

 1. فارست گامپ (با اختلاف زیاد نسبت به رقباش اوله)
 2. رهایی از شاوشنگ
 3. نجات سرباز رایان
 4. انجمن شاعران مرده
 5. شجاع دل
 6. زندگی پای
 7. ویپلش
 8. دست نیافتنی ها
 9. نقطه کور
 10. بندباز
9 پاسخ
 1. goldenfox
  goldenfox گفته:

  درود و خداقوت
  مرسی از وقتی که گذاشتید.کار بسیار ارزشمند و کاربردی رو برای اونایی که دوست دارن مثبت اندیش باشن انجام دادید.
  تشکر فراوان 🙂

  پاسخ
 2. یاشار
  یاشار گفته:

  فقط رستگاری در شاوشنگ و فارست گامپ.. خیلی سخته بین این دو یکی رو برتر دونست

  پاسخ
 3. فهیمه
  فهیمه گفته:

  فیلم Dangal (کشتی گیر) یه فیلم هندی بر اساس واقعیت راجب چند دختر کشتی گیره. فیلم معرکه ای چند بار دیدنشم کافی نیست

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.