معرفی فیلم ۲۳: شکست ناپذیر

 

فیلم شماره ۲۳: شکست ناپذیر  Unbroken

سال ساخت: ۲۰۱۴

مدت زمان فیلم : ۲h 14m

کارگردان: آنجلینا جولی

بازیگر اصلی: جک اوکانل

امتیاز کاربران: ۷٫۲ از ۱۰

 

خلاصه داستان:

شکست‌ناپذیر یک فیلم جنگی و درام به کارگردانی آنجلینا جولی است. این فیلم بر پایه رمان “ناگسستنی” اثر لورا هیلن برند برگرفته شده است. شکست ناپذیر داستان واقعی یک قهرمان المپیک به اسم “لوئی زامپرینی” است که در دوران جنگ جهانی دوم به عضویت نیروی ارتش آمریکا درآمد. در سال ۱۹۴۳ هواپیمایی که او و ده سرباز دیگر که سوارش بودند در اقیانوس آرام سقوط کرد و هشت نفر کشته شدند. سه سرباز زنده مانده (از جمله زامپرینی) بدون آب آشامیدنی و غذا روی اقیانوس سرگردان شدند، پس از مدتی زامپرینی به همراه دوستش توسط نیروهای ژاپن اسیر می‌شود و تا آخر جنگ در اسارت باقی می‌ماند و شکنجه‌های زیادی را تحمل می‌کند.

فیلم شکست ناپذیر از آنجلینا جولی

47 روز بدون آب و غذا روی اقیانوس آرام

 

یادداشتی بر فیلم (منبع: مووی مگ)

لوییس زامپرینی را می توان نمادی کامل و یکدست از مقاومت در برابر سختی ها در تاریخ معاصر دانست. زندگی زامپرینی احتمالاً یکی از دردناک ترین و در عین حال آموزنده ترین داستانهای بشر در قرن بیستم بوده است که پس از گذشت بیش از نیم قرن، هنوز هم به دست فراموشی سپرده نشده.

لوییس زامپرینی ( در فیلم با بازی جک اوکانل ) پسر جوانی بود که در سال ۱۹ سالگی در مسابقات المپیک ۱۹۳۶ در برلین شرکت کرد و به شهرت رسید. اما پس از آن با وقوع جنگ جهانی دوم به نیروی هوایی آمریکا پیوست تا در جنگ شرکت کرده باشد. زامپرینی در سال ۱۹۴۳ زمانی که با هواپیمای بمب افکن در حال انجام وظیفه بود ، هواپیمایش در اقیانوس آرام سقوط می کند و وی به مدت ۴۷ روز بدون آب و غذا به سختی خود را زنده نگه می دارد تا اینکه به دست نیروی دریایی ژاپن می افتد و به اردوگاه اسرای این کشور برده می شود و متحمل شکنجه و دردهای بسیاری می گردد.

 

تحمل سالها شکنجه در اردوگاه ژاپنی ها

داستان همیشگی اراده و شکست ناپذیری و تسلیم نشدن “لویی زامپرینی” چه در المپیک، چه در اقیانوس و چه در اسارتگاه ژاپنی ها

وی در این اردوگاه با یک افسر بی رحم ژاپنی با نام واتانابه ( در فیلم با بازی تاکاماسا ایشیهارا ) مواجه می شود که از هیچ خشونتی درباره زندانیان دریغ نمی کند و به شدیدترین وجه ممکن با آنان بدرفتاری انجام می دهد. در نهایت با پایان جنگ جهانی دوم زامپرینی به کشورش باز می گردد و واتانابه نیز به دلیل جنایت های متعدد جنگی که مرتکب شده بود ،تا سالهای سال مخفیانه زندگی کرد و تنها در اواخر عمرش بود که در یک مصاحبه درباره دوران جنگ جهانی دوم صحبت کرد.

البته واتانابه در آن مصاحبه هم درباره اقداماتش عذرخواهی نکرد. زامپرینی که واتانابه را بخشیده بود، تصمیم گرفت به ملاقات او برود اما واتانابه این ملاقات را نپذیرفت و مدتی بعد هم درگذشت.

حال این روایت پر سوز و دردناک توسط آنجلینا جولی به فیلم تبدیل شده تا بتواند رنج و مشقت های زامپرینی را بر پرده نقره ای نمایان کرده باشد.

فیلم شکست ناپذیر از آنجلینا جولی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.