معرفی چند چیز مفید و کاربردی

تجربه ام به من می گوید معرفی چیزهای مفید (اعم از کتاب یا فیلم خوب، دوره های آموزشی مفید، سایت های مفید و کلا هر سرویس یا کالای مفید و به دردبخوری) علاوه بر بحث گرد بودن جهان و کانسپت «همه چیز به خودمان بر می گردد» یک نفع بزرگتر هم دارد و آن تشویق پدیدآوردنده به ادامه دادن آن کار مفید و حمایت از اوست.این بهترین راه گسترش کارحرفه ای و اثر بخش است.

معتقدم به جای اینکه از سینمای مبتذل و فیلم های سطحی انتقاد کنیم بیاییم فیلم های خوب را معرفی کنیم، به جای اینکه  سایت های زرد را بکوبیم سایت های سازنده و خوب را معرفی و ترویج کنیم.به جای اینکه با کتابهای کپی بجنگیم و آنها را مشهورتر کنیم کتاب های درجه یک را معرفی کنیم.

اما معتقدم و باور دارم اشکالی ندارد اگر رقیب مان هم یک کار خوبی دارد آن را معرفی کنیم باور کنیم دنیا، دنیای فراوانی و نعمت و برکت است.#کوچک_فکر_نکنیم.

در این بخش قرار است به معرفی کلی چیز مفید بپردازیم، البته به تدریج این پست کامل تر نیز خواهد شد.خواهشمندم اگر شما نیز از سرویس یا کالایی استفاده کردید و آن را مفید دانستید حتما در بخش کامنت ها معرفی کنید. #کار_خوب_و_حرفه ای_را_ترویج_ کنیم.

خواندنی ها

1-مجله «پنجره خلاقیت»

حدود 5-4 سال قبل با این مجله خوب آشنا شدم و این آشنایی شروعی بود برای آشنا شدن با کلی کارآفرین و سخنران و نویسنده و یک عالمه اتفاقات خوب دیگر. مدیرمسئول این مجله دوست خوب و برادر بزرگترم آقای دکتر محمد مهدی ربانی نازنین است و سردبیر آن حسین یاغچی عزیز.حتی اگر یک مقاله این مجله برایتان مفید باشد به نظرم خواندنش واجب است.

دکتر محمد مهدی ربانی

دکتر محمد مهدی ربانی

2-هفته نامه «شنبه»

یک مجله استارتاپی بسیار معتبر و وزین
به شدت توصیه می کنم با مطالعه این هفته نامه خودتان را بروز نگه دارید و از قافله اینترنت و کسب و کارهایش عقب نمانید. این شماره جهت اشتراک می باشد. 09195023560  آیدی تلگرام: eshterak_shanbemag@

خوشبختانه هزینه پست در تهران رایگان است.اگر شهرستان هستید نیز می توانید هماهنگ کنید که 4 شماره را در پایان هر ماه یکجا به شما ارسال کنند که فقط یکبار هزینه پست بدهید.

هفته نامه شنبه

هفته نامه شنبه

3-مجله همشهری جوان یا بهتر بگویم گروه مجلات همشهری

عموما بهترین هدلاین ها را مجلات می زنند برای تقویت قدرت تبلیغ نویسی تان هم که شده مشترک یکی از مجلات گروه همشهری شوید و آن را فالو کنید.

بهترین مجلات برای تیترنویسی

بهترین مجلات برای یادگیری تیترنویسی خلاقانه و ایده گرفتن از آنها

4-کتابفروشی جیحون

یک فروشگاه کتاب دوست داشتنی پر از انواع و اقسام کتابهای مثبت و موفقیتی
انقلاب،روبروی دانشگاه تهران.

خدمات

5-شرکت هاستینگ «میزبان فا»

فوق العاده اند، از هر نظر که بگیرید این شرکت محشر است.علی یزدان پرست با آن صداقت و مهربانی اش، میزبان فا را تاسیس کرده است.برایم جالب بود که جرقه تاسیس میزبان فا با خواندن کتاب rework زده شده است.

علی یزدان پرست

علی یزدان پرست

6-وبسایت ایوند

وبسایتی برای ثبت،دیده شدن و فروش رویداد های شما

حمیدرضا احمدی مدیر ایوند

حمیدرضا احمدی مدیر ایوند

7-ابزاروردپرس

آموزش های رایگان موسس آن مهدی جبین پور بسیار ساده، روان و دوست داشتنی است.خود من طراحی سایت را صرفا با آموزش های رایگان ایشان آموختم و برای اینکه ادای دین کنم رفتم از سایتشون قالب خرید کردم،هرچند از آن قالب اصلا استفاده نکردم!
آموزش های رایگان  ایشان برای راه اندازی و اداره سایت کافی است، همین آموزش ها را جاهای دیگر (که اتفاقا معروف هم هستند) پکیج کرده و چندین میلیون تومان می فروشند!

8-همیار وردپرس

کمتر کسی است وردپرس را بشناسد و علی حاجی محمدی را نشناسد در یک کلام می شود گفت کلمه حرفه ای برازنده ایشان است.من آموزش های رایگان ایشان را تایید و توصیه می کنم.

یک جمله محشر از علی حاجی محمدی

یک جمله محشر از علی حاجی محمدی

آدم ها

9-محمدرضا شعبانعلی

یک معلم عاشق عالم عامل، محمدرضا با متمم و روز نوشته هایش غوغا کرده است.من سالهاست مشتری روزنوشته هایش هستم.مطالب رایگان و پولی اش تماما فوق العاده است.اگر قرار باشد فقط یک محصول ایشان را پیشنهاد بدهم قطعا محصول «مسیر اصلی» یا همان عزت نفس خواهد بود.کتاب اصول و فنون مذاکره ایشان رفرنس معتبر آموزش مذاکره در ایران است(انتشارات نص) محمدرضا در فضای آفلاین بیشتر از اینکه کمیاب باشد نایاب است!

معلم بزرگ محمدرضا شعبانعلی

معلم بزرگ محمدرضا شعبانعلی

10-عادل طالبی

یک دیجیتال مارکتر درجه یک،بسیار فروتن و دوست داشتنی
اینکه می گویم دوست داشتنی تعارف نیست،حقیقتا بسیار دوست داشتنی است.من خودم ارادت خیلی خیلی زیادی به ایشان دارم.
یادتان باشد اگر از نزدیک ایشان را دیدید استاد خطابش نکنید چون اگر ده بار هم استاد خطابش کنید برمی گردد می گوید من استاد نیستم عادل طالبی هستم! ایشان اصلا تنگ نظر نیست و هر مطلب/کتاب/کانال یا سایت خوبی ببیند در کانالش معرفی می کند.
همیشه وویس هایش را با همسرم در ماشین گوش می دهیم.آموزش های او تماما رایگان و بسیار باکیفیت هستند.
نام کانال او کار و کسب است. kar_kasb@

عادل طالبی

عادل طالبی

11-شاهین کلانتری

خودش را استراتژیست محتوا و فعال ترین وبلاگ نویس ایران معرفی می کند.با خواندن نوشته هایش می توانید مسیر درست نویسندگی و توسعه فردی را طی کنید.در «زیاد حرف بزن و موفق شو» به معرفی کتاب عالی ایشان پرداخته ام.
شاهین انسانی آرام و دوست داشتنی و خلاق است.او عموما هر روز وبلاگش را به روز می کند و در این زمینه رکورددار است.

شاهین کلانتری

شاهین کلانتری

12-امیر شریفی

بهترین معلم قانون جذب در ایران، با آموزه های او افراد بسیاری واقعا متحول شده و نتیجه گرفته اند.به شدت محبوب و پرطرفدار است.قدرت وی در ساده سازی محتوا، تمثیل های بسیار زیاد و خودمانی بودنش است.امیر خودخود خودش است.اگر بخواهم یک هک رشدی مثال بزنم قطعا امیر شریفی خواهد بود، چون نسبت به تمام مدرسان رشد بسیار سریع و زیادی داشته است.او فردی است که 9 ماه آموزش رایگان و بسیار زیاد منتشر کرد و سپس به ارایه محصول خود پرداخت.امیر شریفی یک خداباور واقعی است.

امیر شریفی

امیر شریفی

13-سید حسین عباسمنش

مرد بزرگی که به گردن من خیلی حق دارد. یک خداباور و موحد.سید حسین عباسمنش رشد نکرده بلکه پرواز کرده است!!! تمام استاندارد ها و عرف های رایج را شکسته و با دست خالی و بدون تحصیلات خاصی زندگی صدها هزار نفر را تغییر داده است. شجاعت و ایمان محکم دو خصلت مهم او هستند. در آموزه هایش به شدت از شرک دوری می کند و اعتقاد دارد انسانهای زیادی در حال شرک ورزیدن به خدا هستند و خودشان هم نمی دانند. تعریف او از شرک با تعریفی که در ذهنتان دارید ممکن است متفاوت باشد.وی هم اکنون ساکن فلوریدای امریکاست.نقدی که به ایشان وارد است این است که آموزش هایش نسبت به محتوا بسیار گران هستند.معرفی ایشان و سایر اساتید در اینجا به این معنی نیست که آموزش های پولی این اساتید 100% مورد تایید من باشد.اگر می خواهید دوره ای گران شرکت کنید حتما تحقیق و مشورت کافی انجام دهید.به شخصه حداقل 3-4 تا دوره گران قیمت از مدرسان داخلی می شناسم و رفته ام که به نظرم 1/5 آن قیمت ارزش دارند.

سید حسین عباسمنش-مرد موفقیت ایران

سید حسین عباسمنش-مرد موفقیت ایران

14-حسین اسدی نیا

سالهاست در زمینه بورس و اخیرا مسکن فعالیت می کند و از آن موفق های بازار است.برخلاف خیلی از مدرسان بورس، خودش از بازار بورس پول در می آورد و تنها درآمدش از آموزش نیست. فردی به شدت اخلاقی و درستکار است.
وی 3 کتاب خوب تالیف کرده است.

حسین اسدی نیا

حسین اسدی نیا

15-احمد انصاری

از دوستان گل من و مدرسی که کلاسهای فن بیان و سخنوری برگزار می کند و به شخصه کیفیت کلاسهایش را تایید می کنم.سبک تدریسش را بسیار می پسندم.

احمد انصاری

16-ژان بقوسیان
یک مدرس مرجع در زمینه بازاریابی اینترنتی، مردی به شدت اخلاقی و دارای انضباط فردی بالا، کلاسهای ایشان همیشه پرمحتوا و بدون هرگونه حواشی برگزار می شود.تسلط او به انگلیسی و ارایه محتوای دست اول باعث می شود، همیشه محتوای خوبی برای ارایه داشته باشد.من در دو برنامه صندلی داغ و تاکشو موفقیت با ایشان گفتگو کرده ام.

امیر شریفی

ژان بقوسیان

17-سید محمد امین هاشمی
گل ترین،صادق ترین و درستکارترین دیجیتال مارکتری که می شناسم.(البته تخصص اصلی اش سئو است و در این زمینه به نظرم باسوادترین در ایران است.)محمد امین فوق العاده است.تمام کلاسها و دوره هایش را تضمینی پیشنهاد می کنم بروید.سایر افرادی که در بالا معرفی کردم برخی از دوره های پولی شان را اصلا توصیه نمی کنم زیرا معادل باکیفیت تر حتی با 1/4 قیمت وجود دارد اما محمد امین تنها کسی است که تمام دوره هایش را می توانم توصیه کنم.

سید محمد امین هاشمی

7 پاسخ
 1. حمیدی
  حمیدی گفته:

  سلام و عرض ادب. استاد گرامی،ممنون بابت معرفی اینهمه موارد خوب.کلی انرژی گرفتم.

  پاسخ
 2. احمد انصاری
  احمد انصاری گفته:

  سلام و درود حسین جان شیر محمدی عزیز و دوستداشتنی
  شنیدن این تعریف از زبان شما برای من حلاوت صد چندان داره
  خودت میدونی که چقدر به دانش و تخصص و تجربه شما در زمینه فعالیته های آموزشی اعتقاد دارم
  و شما رو جزو معدود انسانهای با انگیزه و صاحب علم و نگرش درست در این حوزه میدونم
  آرزوی موفقیت های روز افزون برات دارم هرچند که همین الان هم خیلی موفقی

  کوچک الرفقا و الخدوم العلما و محب الاساتید
  الاحمد الانصاری القمی (یهدی الله هو الی السبیل التدریس انشاالله)

  پاسخ
 3. محمدحاجی محمره
  محمدحاجی محمره گفته:

  خیلی خیلی عالی بود ممنون از اینهمه معرفی اساتید و مطالب ارزنده یکی از ارزوهام ورود به کسب وکارهای جهانی نت هستش ولی متاسفانه هیچ اطلاعی ندارم استاد ازکجا وچگونه باید شروع کرد؟ باز هم ممنونم

  پاسخ
 4. احمد غفاری
  احمد غفاری گفته:

  سلام و درود جناب استاد شیرمحمدی عزیز
  قطعا خود شما یک نمونه انسان وارسته و با سواد و جز اولین ها در رشته کای خودتان هستید. نام شما در صدر این لیست جا دارد.
  واقعا از مطالب سایت شما استفاده می کنم. خدا قوت

  پاسخ
 5. آیت قدیری
  آیت قدیری گفته:

  بدون اغراق وبی شک شما یکی از بهترین اساتید سرزمینمان هستید در این برهه از زمان مردم عزیزمان سخت به اساتید گرانقدری بمانند شما نیازمندند حال که این سرزمین با آفتی بنام ناآگاهی و دور از مطالعه می زیند وفارغ از دانستن و پیشرفت هستند و در گیر روزمره گی شده اند ( البته نه همه ی جامعه ) بر عهده ی شما و اساتید گرانقدر دیگر, تکلیفی سنگین نهاده شده که در شکوفایی صنعت آموزش کشور فعال تر باشید من به نوبه خودم از شما استاد عزیز صمیمانه تشکر می نمایم .از به اشتراک گذاری مطالب ارزشمند تان هم ممنونم .ارادتمند آیت قدیری

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.